banner277
banner264

Tire’de Ata Tohumu Saz Çavdarı Hasatı Yapıldı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in başlattığı “Başka bir tarım mümkün” projesi kapsamında Tire’de ekilen ata tohumları hasat edilmeye başlandı.

banner288

İzmir Büyükşehir  Belediyesi ve Tire belediyesi işbirliği ile gerçekleştirilen projede, Kahrat mahallesinde Tire Belediyesi’ne  ait 77 bin m2 araziye ekilen saz çavdarlarının ilk hasadı dün yapıldı. Biçerdöverle birlikte tarlaya gelen yetkililer ilk hasadı yaptı. Yapılan hasat sonrası ata tohumlarının  çoğaltılarak yeniden ekimyapılacağı öğrenildi.

Hasat ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran; “Tire Küçük Menderes Havzası içinde bereketli topraklara sahip bir kent. Bizlerde bu bereketli topraklarda ata tohumlarımızı çoğaltmak için  İzmir büyükşehir Belediyemiz ile birlikte el ele veriyoruz. Hedefimiz yerli ve milli tohumlarımızı koruyup çoğaltmak. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer’in başlattığı “Başka Bir Tarım Mümkün” projesi kapsamında dün kahrat mahallemizde saz çavdarı hasadımızı yaptık. Bereketli bir sezon geçmesini diliyorum. Destekleri için İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tunç Soyer’e de şükranlarımısunuyorum.” Dedi.

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2022, 11:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274