banner277
banner264

Tire Belediyesi’nden Yayın Atağı

Tire geçmişinin değerlerine sahip çıkıp bu değerleri çeşitli yayınlarla geleceğe taşıyan Tire Belediyesi, geçtiğimiz yıl 6 farklı kitabı yayın ve kültür dünyasına kazandırarak atağa kalktı.

banner288
Tire Belediyesi’nden Yayın Atağı
banner291
Tire Belediye Basın

Köklü tarihi boyunca hizmetlerini broşür ve bültenler ile anlatan Tire Belediyesi; geçtiğimiz yıl konusunda uzman kişilere belge niteliğinde çok değerli eserler hazırlatarak şehrimiz kültürüne kazandırdı.


Şehir kültürünün daha ileriye taşınması, Tire ile ilgili araştırma ve çalışma yapacaklara doküman bırakılması, ilçeyi ziyarete gelen yerli - yabancı konuklara, ilgili öğrencilere, kurum ve kuruluşlara dağıtılmak üzere eserler hazırlayan Tire Belediyesi, sorumluluk alanı içerinde bulunan ilçenin tarihi, kültürel ve turizm potansiyeline sahip çıkarak, yeni eserlere imza attı.
Tire'yi konu alan her türlü eseri birçok insana ulaştırmayı, onların hizmetine sunmayı görev edinen Tire Belediyesi sahip olduğu kültür yayınlarının yanı sıra birçok kitaba ve yazara da destek olmuştu, ancak 2015 yılında basılan kitaplarla ilçenin yayın dünyası daha da zenginleşti.


Tire ile ilgili birçok güzellikleri ortaya koyan ve bunu ölümsüzleştiren yazarlara teşekkür eden Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek; ‘Yazarlarımıza şükranlarımızı sunuyorum. Bizi biz yapan değerlerimizi gün yüzüne çıkardılar. Her nesil, bu eserlerden faydalanma olanağına kavuştu. Belediyemiz; yol, su, alt yapı, üst yapı park bahçe gibi çalışmaların yanında kültürel ve sosyal projeler de yürütmektedir. Hizmet alanları ve ufkumuz çok farklı boyutlara gidiyor. Birçok güzelliklere imza atıyoruz. Belediye, şehirleşme yatırımlarını yapacak, ancak insanoğlunun fiziki ihtiyaçlarını gidermenin yanında, ruhuna da hitap etmek gerekiyor. Bizi biz yapan değerlerimizi de öğrenmemiz gerekiyor. Bu düşünceyle o değerlerimize sahip çıkma adına olağan üstü gayret sarf ediyoruz. Daha dokunmadığımız, eser olarak yayınlamadığımız birçok değerli yayını ise gelecekte inşallah yeni nesillere ulaştırmak istiyoruz. Böylece köklerimizle geleceğimiz arasındaki bağı kuvvetlendirmiş ve değerlerimize daha güçlü sahip çıkmış olacağız. Bu kapsamda 2016 yılında da birçok yayın bastırmayı planlıyoruz’ dedi.
Tire Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde çalışmaları tamamlanan Belediye Kültür Yayınları etiketiyle yayımlanan eser ve yazarları şu şekilde; TİRE TARİHİ VE KÜLTÜRÜNÜN KORUNMASI VE TANITILMASI PROJESİ - YAZAR: MURAT SANUS 
TANZİMAT'TAN CUMHURİYET'TE TİRE- YAZAR MEHMET BAŞARAN
TİRE GÜME ÇİÇEKLİ BİTKİLERİ - YAZARLAR: PROF. DR. ÖZCAN SEÇMEN, DOÇ. DR. SERDAR GÖKHAN ŞENOL, ERKUTER LEBLEBİCİ, OZAN ŞENTÜRK
TİRE MÜZESİ HELLENİSTİK VE ROMA DÖNEMİ MEZAR STELLERİ- YAZAR: MURAT ÇEKİLMEZ 
TİRE YAHUDİLERİ - YAZAR: MURAT SANUS, EDİP ADANALI 
ICEA TİRE 2010- ARKEOLOJİ KONGRESİ BİLDİRİLER KİTABI .

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274