banner277
banner264

Tire Belediyesi’nde en düşük işçi ücreti 5 bin 250 lira oldu

Tire Belediyesi şirketi Personel A.Ş ve DİSK Genel-İş Sendikası arasında imzalanan ve 356 işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesine göre Tire Belediyesi’nde çalışan en düşük işçi maaşı yaklaşık 5 bin 250 lira oldu.

banner288

Tire Belediyesi şirketi Personel A.Ş. ve DİSK Genel-İş sendikası arasında imzalanan toplu iş sözleşmesinde yüzler güldü. Bayram havasında geçen Toplu İş Sözleşmesi törenine Tire Belediyesi’nde çalışan 356 işçi sözleşme alanına davul zurna eşliğinde geldi. Toplu İş Sözleşmesi törenine Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, DİSK Genel İş Genel Başkanı Remzi Çalışkan, DİSK Genel İş Genel Sekreteri Şükret Sevgener, Toplu İş Sözleşmesi Daire Başkanı Çetin Çalışkan, DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, İzmir 7 No’lu Şube Başkanı Özgür Genç, CHP Tire İlçe Başkanı Nejat Bozkurt, İYİ Parti ilçe Başkanı Yüksel Şenyurt, Tire Belediyesi CHP Meclis Üyeleri Serhan Aydın, Yalçın Kaya, Görkem Orucak  ve işçiler katıldı.

Tire Belediyesi Kültür Salonu’nda düzenlenen Toplu İş sözleşmesi  öncesi Disk Genel-İŞ Genel Başkanı Remzi Çalışkan, DİSK Genel İş Sendikası 7 Nolu şube Başkanı Özgür Genç  birer konuşma yaptı. Konuşmaların ardından alkışlar eşliğinde sahneye gelen Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, Bütçeye oranla verilebilecek en yüksek zammı vermeye çalıştıklarını ve çalışanları enflasyona ezdirmemek için gayret sarf ettiklerini söyleyerek sözlerini şöyle sürdürdü. “Pandemiyle birlikte ekonomik buhrana dönen geçim sıkıntısına karşı emekçi kardeşlerimize bir nebze nefes aldırmak istedik. Biz emeğinizin karşılığını en iyi ve en yüksek şekilde almanızı istiyoruz. Tire Belediyesi geçmişi kadim bir Belediyedir. Geçmişte maalesef ki Tire Belediyesi çalışanları asgari ücrete mahkum bırakılmıştır. Seçim arifelerinde 100 TL gibi sembolik rakamlar öngörülmüş hatta seçim sonrasında verilen bu 100 TL’ler geri alınmıştır. Bizim çalışma sistemimiz emeğin karşılığını en iyi şekilde vermek ve mevcut şekillerde bunu en iyi şekilde yerine getirmektir. Ancak verilen maaşın hakkını da almak ayrıyeten önemli bir gerekliliktir. Bu süreçte mutlu insanların yaşadığı güzel bir Tire hayalini hep birlikte hayata geçiriyoruz.  Her gün sabahın erken saatlerinde işe başlayıp akşamın geç saatlerine kadar birlikte mesai yapmış olduğumuz, bu şehrin bütün cadde ve sokaklarına alnından akan teri damlatan ve her caddeye iz bırakan, kıymetli, vefakar, cefakar mesai arkadaşlarıma bu güzel sözleşmenin hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Bu sözleşme ile alın teri dökerek aldığınız her kuruşun evlerinize bereket getirmesini diliyor, emekleriniz için hepinize teşekkür ediyorum.” Dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276