banner277
banner264

Tire Belediyesi'nde en düşük ücret 4.500 TL olacak

"Kılıçdaroğlu'nun sözü, sözümüzdür!" diyen Salih Atakan Duran, Tire'de Belediyesi'nde en düşük işçi ücretinin 4 bin 500 TL olacağını açıkladı.

banner288
Tire Belediyesi'nde en düşük ücret 4.500 TL olacak
banner291

Millet İttifakı bileşeni Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından paylaştığı videoda, CHP'li belediyelerde en düşük ücretin 4 bin 500 lira olacağını duyurmasından sonra bugün Başkan Salih Atakan Duran Tire Belediyesinde en düşük işçi maaşı 4.500 TL olacaktır açıklamasında bulundu.

KILIÇDAROĞLU'NUN SÖZÜ SÖZÜMÜZDÜR
Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran; Emekçi ve İşçi kardeşlerimize şimdiden hayırlı olsun. T.C Tire Belediyesinde daha önce de olduğu gibi Millet İttifakı Genel Başkanlarımızın asgari ücret önerilerini uyguladık ve uygulamaya devam ediyoruz. Biz Halkın ve adaletin yanında, hukukun üstünlüğüne inanan, her zaman ve her yerde işçinin, emekçinin alın terinin hakkını vermeye çalışarak, mesai arkadaşlarımız ile birlikte kol kola, omuz omuza çalışmaya ve Tire'ye hizmet etmeye devam ediyoruz. Millet İttifakı bileşenlerinden Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun sözlerini önemsiyoruz ve söylediği sözün arkasında durarak Tire Belediyemizde en düşük işçi ücretin 4.500 TL olmasını uygulayacağız, işçi kardeşlerimize şimdiden hayırlı olsun. dedi

GENEL İŞ-DİSK SENDİKASI İLE YENİ DÖNEM GÖRÜŞMELERİ  BAŞLAYACAK
Göreve gelir gelmez işçilerin emeği olan sendikal haklarını uygulamaya koyan Tire Belediyesi, yetkili sendika ile de önümüzdeki günlerde yeni dönem görüşmelerini başlatacak. Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran yeni dönem Disk Sendikası ile de işçi haklarında bir çok iyileştirmenin de başlatılacağı müjdesini verdi.

Başkan Duran; “Sendika bir haktır ve bu hak tüm işçilere verilmiştir. Tire Belediyesinde tüm mesai arkadaşımız için daha iyi şartlarda alın terinin karşılığı olan haklarını alabilmelerini sağladık. Biz göreve gelir gelmez Tire Belediyesinde işçilerin sendikalı olmalarının önünü açtık. İşçilerimizden gelen talepleri değerlendirdik ve uyguladık.”dedi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274