banner277
banner264

Tire Belediyesi memurlarına yüzde 40 zam

Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, Türk Yerel Hizmet-Sen ile yapılan toplu iş sözleşmesi kapsamında Belediyede çalışan memurların sosyal denge tazminatlarına yaklaşık yüzde 40 zam yapıldığını açıkladı.

banner288

Türk Yerel Hizmet-Sen ile Tire Belediyesi arasında yapılan Toplu İş Sözleşmesi kapsamında Belediyede çalışan memurların sosyal denge tazminatlarına yaklaşık yüzde 40 oranında zam yapıldı. Tire Belediyesi Kültür Salonu’nda yapılan toplantıya Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, Başkan Yardımcısı Sefa Yıldırım, Türk Yerel Hizmet-Sen İzmir Şube Başkanı Şevket Güçlü, Türk Yerel Hizmet-Sen Tire Temsilcisi Tarık Bolpaça ve belediyede çalışan memurlar katıldı.

Belediye ve Sendika ile karşılıklı atılan imzalar sonrası 2022 yılından itibaren memurların sosyal denge tazminatlarına yüzde 40 zam geldi.

Konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran; "Her zaman sizlerin yanınızda olacağımızı, belediyemizin ekonomisi güçlendikçe bunun sizlere yansıyacağını söylemiştik. Tabii ki bu yansıma sizlerin çalışma azmi ve performansı ile doğru orantılı. Hepimizin yaşadığı ve ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik koşulların ve şuan için geçici olduğunu düşündüğümüz dalgalanmaların yansımalarını hep birlikte yaşayacağız. Ekonominin bu kötü durumunu da dikkate alarak, kıymetli mesai arkadaşlarımızın bütçelerine katkı sağlamak, mevcut koşullarını biraz daha iyileştirmek düşüncesi ile ilgili sendika ile bir protokol imzalayarak sosyal denge tazminatlarında yüzde 40’lara varan bir iyileştirme yaptık.  Memurlarımıza hayırlı uğurlu olsun." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274