banner277
banner264

Tire Belediyesi, 2. kavşak çalışmasına başladı

Turgut Özal Bulvarı’nı Selçuk yoluna bağlayan Kesikbaş kavşağı için çalışmalar başladı. Başkan Duran, çalışmanın 7 Şubat’a kadar biteceğini söyledi.

banner288

Tire Belediyesi Turgut Özal Bulvarı’nda geçtiğimiz hafta başlattığı ve 5 gün gibi kısa bir sürede tamamladığı kavşak çalışmasının ardından yine kendi imkânları ile şehrin batı girişi için kavşak çalışmasına başladı.

Bugün Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran’ın talimatı ile bölgeye gelen ekipler,  ön çalışmayı yaparak koordinatları belirledi.  Kısa sürede bölgeye malzeme desteği yapılarak çalışma başladı. Kısa sürede bitirilecek olan kavşak çalışması sonrası ilçenin batı girişinin hem trafik açısından rahatlayacağı ve estetik açısından da güzel bir görünüme kavuşacağı belirtildi. Konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran; “  Bu kavşakta aşağıdaki kavşakta da olduğu gibi daha önce karayollarının bünyesindeydi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tunç Soyer’in talep ve kabulleri ile Karayollarından Büyükşehir Belediyemize geçti. Bizlerde Tire Belediyesi olarak İzmir Büyükşehir Belediyesi ulaşım birimindeki arkadaşlarımızla temasa geçerek onları Tire’ye davet ettik. Kendileri  Tire’ye gelerek şehrin üç noktasında kavşak yapılabileceğini belirlediler. İnönü Bulvarı çalışması başlamıştı. Bu çalışma bitince diğerleri başlayacaktı. Bizde yarıyıl tatilini fırsata çevirerek çocuklarımızın evlerinde olduğu ve trafik yoğunluğunun azaldığı bu günlerde bu iki kavşağımızı Tire Belediyesi olarak kendi imkanlarımızla yapmak istediğimizi beyan edip  kollarımızı sıvadık.  Geçtiğimiz gün aşağıdaki kavşak çalışmamızı tamamladık.  Şimdi ilçemizin batı girişi için yeniden bir çalışma başlattık. Yine burada da 7 şubata kadar bu çalışmayı bitirmeyi düşünüyoruz. Vatandaşlarımıza şimdiden hayırlı uğurlu olsun.” Dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276