banner277
banner264

Sultan Nevruz Tire'de Coşku İle Kutlanacak

Türklerin Ergenekon’dan çıkışını ve baharın gelişiyle birlikte doğanın uyanışını simgeleyen Nevruz Bayramı, bu yıl Tire'de belediyenin düzenleyeceği farklı etkinliklerle coşku içinde kutlanacak.

banner288

20 Mart Pazar Günü Tire Hisarlık yolu üzerinde hazırlanan alanda kutlanacak olan etkinlikler gün boyu devam edecek. Türk Dünyası stantlarının yer alacağı nevruz alanında, tarihi Türk Ritüelleri sunumu, geleneksel demir dövme töreni, İzmir Devlet Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğu Gösterileri, Tire Belediyesi Tarihi Armoni Bandosu Konseri ve Halk Oyunları gösterileri olacak.

Türk Dünyasından misafirlerin katılacağı etkinliklerde okçular ve atçılar da gün boyu alanda gösteriler yapacak. Nevruz şenliği ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran "Tire'de yüzyıllardır Sultan Nevruz adıyla anılan ve ilçemize özgü geleneklerle gerçekleşen nevruz bayramını bu yıl Belediyemizin ev sahipliğinde farklı etkinliklerle kutlayacağız. Milli değerlerimizi ve Kültürel zenginliğimizi en iyi şekilde yansıtacak olduğumuz Sultan Nevruz şenliğimize tüm Tireli vatandaşlarımızı bekliyoruz. Sizler için gün boyu sürecek harika etkinlikler hazırladık. Gelin doğanın uyanışını simgeleyen Nevruz Bayramını pazar günü Hisarlık Balım Sultan yolu üzerinde oluşturduğumuz şenlik alanında hep birlikte kutlayalım." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274