banner277
banner264

Meydandaki restoran tahliye edildi

Tire Belediyesi, Cumhuriyet Meydanı’nda kiracı olarak faaliyet gösteren ünlü fast food restoranını icra yoluyla tahliye etti.

banner288
Meydandaki restoran tahliye edildi

Ercan ÇELİK

Uzun zamandır Tire’nin gündemine olan Cumhuriyet Meydanı’ndaki Amerikan menşeli ünlü fast food restoranının tahliyesi bugün gerçekleştirildi. Atatürk anıtının hemen arkasındaki amerikan markasına ait logo çoğu Tireli tarafından eleştiri konusuydu. Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran’ın da, önceki dönem belediye tarafından kiralanan meydanda böyle bir restorana sıcak bakmadığı biliniyordu.

Başkan Salih Atakan Duran, işletmenin belediyeye olan kira borçlarından dolayı hukuki sürecin hemen başlatılması talimatını vermişti. Süreç sonunda dün ve bugün mekan icra yoluyla tahliye edildi.

“LOGOYU ORADAN KALDIRDIK”

Konuyla ilgili HaberTire’ye konuşan Başkan Duran,”Her çelenk töreninde, Atatürk’ün manevi huzuruna çıktığımızda arkada bir Amerikan markasına ait logoyu görmek hepimizi üzüyordu. Önceki dönemde belediye tarafından Tire’nin merkezindeki bu mekan kiralanmış. Kira bedellerinin ödenmesi hususunda sıkıntılar olduğunu tespit ettik ve hukuki haklarımızı kullandık. Netice olarak mekanı tahliye ettik ve o logoyu oradan kaldırdık.” Dedi.

MEYDAN YAPILACAK

Cumhuriyet Meydanı’nındaki binanın yıkılacağını ve meydanın eski haline döndüreleceğini söyleyen Başkan Duran, “1950’li yıllarda olduğu gibi ilçemizin kalbindeki bu güzel noktayı yine parka dönüştüreceğiz. Bununla ilgilli proje geliştiriyoruz.” Dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
İnci Bezci
İnci Bezci - 2 ay Önce

Çok isabetli bir karar. Tebrikler.

Haluk ÇAVAŞ
Haluk ÇAVAŞ - 2 ay Önce

Çok güzel oldu. Başkanınızla çok teşekkür ederiz. İyi çalışmalar

Alî Galip Cengiz
Alî Galip Cengiz - 2 ay Önce

Amerika da yasiyor olmama ragmen guzelim orta park ta boyle bir binanin olmasi Kabul edilemez bir gercektir.Buradaki binanin Amerikan yada Turk yada baska bir isim olmasi hic onemli degil dir onemli olan Ataturk heykeli ve Meydanin tarihsel ozelliginin korunmasidir.Tesekkurler gercekleri gorerek Bu karari uygulayanlara.

Ahmet imre
Ahmet imre - 2 ay Önce

Hangi partiden olursan ol önemli olan güzel Tire, miz için çalışmalar yaptığın ortada. Tşk ederim BAŞKANIM ALLAHIM yolunu açık etsin.

Özlem Törün AKKAN
Özlem Törün AKKAN - 2 ay Önce

Bu güzel meydanın eski haline yani park olmasına çok sevindim çocukluğum gözümde canlandı

Mücahit uzun oglu
Mücahit uzun oglu - 2 ay Önce

Tebrikler baskanim çok doğru bir karar basarilarinizin devamını dilerim ayrıca kurtuluş günümüz olan 4 eylül kurtuluş bayramımız kutlu olsun

SIRADAKİ HABER

banner274