banner277
banner264

“Kent Rehberi Bilgi Sistemi” Vatandaşa Kolaylık Sağlayacak

Tire Belediyesi vatandaşların günlük hayatlarını kolaylaştırmak ve bir çok bilgiye anında ulaşabilmek için Kent Rehberi Bilgi Sistemi çalışmasını aralıksız sürdürüyor.

banner288
“Kent Rehberi Bilgi Sistemi” Vatandaşa Kolaylık Sağlayacak
banner291

Fatih ŞAŞMAZ – TİRE İHA

Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü’ne bağlı Numarataj yetkilisi Yılmaz Güder ile İzmir Büyükşehir Belediyesi Harita Teknikeri Veli Tabak’ın birlikte yürüttükleri çalışma ile İlçe merkezindeki konut, işyeri, resmi ve özel okul binaları, cami ve mescit gibi tüm yapılar 5490 sayılı Nüfus hizmetleri Numarataj Yönetmeliğine uygun olarak numaralanmakta. Tire ve köylerinde devam eden çalışmada ilgili personel, dağ ova bayır demeden tüm adresleri tek tek güncelleyerek sisteme kaydediyor. Sistemde güncellenen veriler çalışma tamamlandığında vatandaşların hizmetine sunulacak.

Konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek “Gelişen teknoloji ve gereksinimler doğrultusunda yapılan çalışmalarla sürekli olarak yeni versiyonları oluşturulan rehber, vatandaşlar ile kamu kurum ve kuruluşlarının adrese dayalı hizmetlerinin sağlıklı yürütülebilmesi için nöbetçi eczane, hastane, eğitim, sağlık, alış veriş vb. yapının fotoğraf ve diğer bilgileri, tüm ulaşım ağı ve yolların fotoğrafları, kent günlüğü, hava fotoğrafları ve uydu görüntüleri, 1/25000 ölçekli çevre düzeni planı gibi birçok veriyi kullanıcısına sunmaktadır. Vatandaşların günlük yaşantılarını kolaylaştırmak amacı ile yapılan çalışmada, yeni yapıların adresleri, kent bilgi sistemine güncel olarak işlenmektedir. Personellerimiz çalışmalarını sürdürüyor. Verilerin sisteme girişi tamamlandıktan sonra vatandaşlarımız bu verilere rahatlıkla ulaşabilecekler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276