banner277
banner264

Kazantepe’de Yol Sorununa Neşter

Tirelilerin tarım arazilerine ulaşım sağlamak için yoğunlukla kullandığı Kazantepe mevkiindeki ova yolunda genişletme çalışmaları yapılıyor.

banner288
Kazantepe’de Yol Sorununa Neşter
banner291


Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek’in en çok önem verdiği çalışmalardan biri olan ova yolları ıslahında şimdiki adres Kazantepe mevkii oldu. Daha başlangıç aşamasındaki yollar bile şimdiden o bölgede yaşayan vatandaşları memnun etmeye başladı. Genişletme çalışmalarından sonra dolgu malzemesi dökülecek olan yola, nisan ayında asfaltlama yapılacak.

Yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek ‘’6360 sayılı kanunla büyükşehir belediyesine bağlanmadan önce de ova, bağ ve bahçe yollarında çalışmalar yapmıştık. Yaptığımız çalışmalardaki amacımız hem üreticimizin mahsullerini taşırken zarar görmemesi, ulaşımda kolaylık yaşanması ve Allah göstermesin olası yangın gibi felaketlerde itfaiye ve diğer araçların olay yerine çabuk ve zamanında ulaşım sağlaması idi. 6360 sayı ile büyükşehir belediyesine bağlandıktan sonra bu çalışmalarımız tam anlamıyla hız kazandı. Azizi Başkanımızın (Kocaoğlu) da üreticiye çok önem vermesiyle şehrin dört bir yanındaki ova ve bağlantı yollarında muazzam çalışmalar yaptık. Ekiplerimiz şimdi Kazantepe mevkiinde bulunan yolda genişletme ve düzenleme çalışmaları başlattı. Genişletme çalışmalarından sonra yolun dolgu malzemesi dökülecek ve nisan ayında da asfaltlama yapılacak’’ dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274