banner277
banner264

'Hoş geldin Bebek' projesi 1 yaşında

Tire Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl başlatılan ve çocuk sahibi olan ailelerin mutluluğuna ortak olmayı amaçlayan 'Hoş geldin Bebek' projesi bir yaşına girdi.

banner288
'Hoş geldin Bebek' projesi 1 yaşında
banner291

Sosyal Belediyecilik anlayışı ile doğumdan ölüme kadar yaşanan süreçte Tire Belediyesi vatandaşların yanında oluyor. Geçtiğimiz yıl Tire Belediyesi tarafından başlatılan projede bugüne kadar yaklaşık 450 ailenin mutluluğuna ortak olundu. Projeden faydalanmak isteyen ailelerin www.tire.bel.tr adresine girerek hoş geldin bebek butonuna basarak formu doldurmaları yeterli olacak.  Formu dolduran ailelerin adresine 42’li bebek bezi, çok amaçlı alt açma bezi, bebek yastığı, hastane çıkışı bebek takımı (5li zıbın seti), battaniye, şampuan ve askılı bebek çantasından oluşan 'Hoş geldin Bebek' seti, belediye ekipleri tarafından adrese teslim ediliyor.

Sevinçlerin paylaşıldıkça çoğaldığını, acılarında paylaşıldıkça azaldığını söyleyen Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, projeyle ilgili yaptığı açıklamada; “ Sosyal Belediyecilik gereği vatandaşlarımızın doğumdan yaşama her anlarında sevinç ve hüzünlerine ortak olmayı amaçlıyoruz. Bu sebeple başlattığımız 'Hoş geldin Bebek' projesi kapsamında çocuk sahibi olan ailelerimizin sevincine ortak olmak ve bir parçada olsun destek olmak için bu projeyi uygulamaya koyduk. Bir yıldır bu projemiz devam ediyor. Bunun yanı sıra geçtiğimiz hafta taziye ziyareti uygulamamızı da başlattık. Bizler Tire Belediyesi olarak iyi günde, kötü günde vatandaşlarımızın yanındayız. Bizler mutlu insanların yaşadığı güzel bir Tire hayal ederek çıktığımız bu yolda aşkla şevkle çalışmaya devam ediyoruz.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274