banner277
banner264

“Halk Ekmek” uygulaması bugün başlıyor

Tire Belediyesi geçtiğimiz hafta ucuz ve kaliteli ekmeği vatandaşların ayağına götürmek için başlattığı Halk Ekmek uygulaması için büfeleri ilçe geneline dağıtarak montajını tamamlamıştı. Montajı tamamlanan Halk Ekmek büfeleri bugünden itibaren açılmaya başlıyor.

banner288
“Halk Ekmek” uygulaması bugün başlıyor
banner291


Bugün Tire Belediyesi'nin yeni fırınının da faaliyete geçmesi ile birlikte ilk etapta 3 Halk Ekmek Büfesi hizmet vermeye başlayacak. Birçok Belediye Başkanı adayının da seçim vaatleri arasında yer alan Halk Ekmek Büfeleri, Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran'ın da seçim öncesi hedefleri arasında yer almıştı. Birçok kez tartışma konusu olan Halk Ekmek projesi İYİ Partili Atakan Duran döneminde hayata geçmiş oldu.

HİZMET VATANDAŞIN AYAĞINA GİDECEK

Halk Ekmek ile ilgili olarak konuşan Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran "Halk Ekmek projemiz seçim öncesi vaatlerimiz arasındaydı. İlçemizin nüfusu her geçen gün hızla artmakta. Bizler de bu büyüme ile doğru orantılı olarak hizmetlerimizi yoğunlaştırdık. İlçemizde bir adet fırın ile yıllardır halkımıza tek noktadan hizmet veriyorduk. Şehir büyüdükçe vatandaşlarımızın buraya gelmesi zorlaştı. Bizlerde Sosyal Belediyecilik gereği hizmeti vatandaşın ayağına götürmeye karar verdik. İlçe merkezimize 10 adet Halk Ekmek Büfesi yerleştirdik. Küçük Sanayi sitemize modern bir fırın yaparak bugün itibari ile hizmete başladık. Yaptığımız işlerde tek hedefimiz var. Atalarımızdan bizlere miras kalan bu güzide kenti gelecek kuşaklara daha yaşanabilir bir şehir olarak bırakabilmek. Bu yüzden sizler için gece gündüz demeden çalışmaya devam ediyoruz. Daha gidecek çok yolumuz, yapacak çok işimiz var. Sizlerden aldığımız güç ile çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Halk Ekmek vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu Olsun." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276