banner277
banner264

Başkan Eşleri Tire’de Buluştu

İzmir ve ilçeleri belediyeleri dahilinde başkan eşleri arasındaki birlik, beraberlik ve dayanışma sağlanması amacıyla İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun eşi Türkegül Kocaoğlu tarafından organize edilen “Başkan Eşleri Buluşması” Tire’de gerçekleşti.

banner288
Başkan Eşleri Tire’de Buluştu
banner291

 Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek’in eşi Yüksel Çiçek’in ev sahipliğinde yapılan Başkan Eşleri Buluşması’na başta İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun eşi Türkegül Kocaoğlu olmak üzere 15 ilçenin başkan eşleri katıldı.


Sabah saatlerinde Başkanlık Makamında Başkan Tayfur Çiçek ve eşi Yüksel Çiçek tarafından karşılanan misafirlerle hoş sohbetler edildi, misafirlere çeşitli ikramlarda bulunuldu. Birlikte çektirilen hatıra fotoğraflarının ardından Derekahve Kafeteryası’nda küçük bir tur yapıldı.
 
HANIMLARDAN KADIN DANIŞMA MERKEZİ İNCELEMELERİ
Başkan eşleri Derekahve’deki küçük turun ardından Tire Belediyesi bünyesinde hizmetlerine devam eden Kadın Danışma Merkezi’ne gelerek burada incelemelerde bulundular. Merkez’in ilçe genelinde kadınlar üzerine yaptığı çalışmalarla ilgili bilgi alan hanımlar, devam etmekte olan çeşitli kursları da ziyaret etme şansı buldular.

Kadın Danışma Merkezi incelemelerinin ardından her tarafı tarih kokan ilçemizin sokaklarında küçük bir gezinti yapıldı. Sırasıyla, restorasyonu devam eden tarihi Tire Bedesteni, Tahtakale Meydanı, Kutuhan, Tahtakale Hamamı ve el sanatları çarşısını gezen hanımlar özellikle Beledi Dokuma ve keçe örneklerine hayranlıklarını dile getirdiler.

Şehir turunun son durağı Tire Kent Müzesi oldu. Kent Müzesi yetkilileriyle müzeyi gezen hanımlar buradan Gölet Restoran’a yemeye geçtiler. 


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276