banner277
banner264

Uyuşturucu tacirleri yakayı ele verdi

Tire'de uyuşturucu sokmaya çalışan 3 şüpheli polis engeline takıldı. Tire'deki kovalamacanın ardından yakayı ele veren şüpheliler, mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildiler. 

banner288
Uyuşturucu tacirleri yakayı ele verdi
banner291

Ercan ÇELİK

Olay 16 Aralık tarihinde Tire'de meydana geldi. Tire - Gökçen yolunda uygulama yapan Jandarmanın dur ihtarına uymayan bir araç Tire yönüne kaçtı. Jandarma, durumu Tire İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bildirince, polis derhal harekete geçti ve Tire'nin Gökçen yönündeki girişini kontrol altına aldı. 

Bir süre sonra polis kontrol noktasına yaklaşan aracın içindeki 3 şüpheli polislere yakalanacağını anlayınca yanlarında bulunan ve içinde yaklaşık 1 kg a yakın esrar dolu poşeti araçtan atarak kaçmaya başladı. Polisin dikkati sayesinde araçtan atılan içinde uyuşturucu dolu poşet bulunurken araç ise dur ihtarına uymayarak kaçmaya çalıştı. Ancak o sırada tüm kavşakları tutan polisten habersiz şüphelelilerin kaçışı ise kısa sürdü. Bir süre kaçan şüpheliler kısa süreli kovalamacanın ardından İnönü Bulvarı üzerinde  tüm ekiplerin etrafını sarmasiyla neye uğradığını şaşırdı. Araçta bulunan M.Ö. ,S.A. ve U.A.  polis tarafından gözaltına alınırken üçüde çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner275