banner277
banner264

Tabelalar, magandaların hedef tahtası oldu

Tire’nin kısal kesimlerinde yollara sürücü ve yayaların güvenliği ve yön bildirimi için konulan ve oldukça maliyetli olan trafik işaret tabelaları kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından hedef tahtası haline getirildi.

banner288
Tabelalar, magandaların hedef tahtası oldu
banner291

Haber: Ergün ÇELİK - Fotoğraf: Ömer Özcan ÇELİK

Özellikle kırsal kesimlerde bulunan yön belirleyici ve uyarıcı tabelalar magandaların açtığı ateşler sonucu delik deşik edildi.  Kimliği belirsiz kişilerin yol boyunca devam eden trafik tanzim işaretlerini hangi amaçla bu hale getirdiği ise gizemini koruyor. Açılan ateşler sonucu büyük çapta hasar gören tabelalar bir süre sonra tamamen iş görmez hale geliyor. Bu eylem ile anlık zevk yaşadığını sanan magandalar, bir yandan devleti zarara uğratırken diğer yandan yolları kullanan sürücülerin hayatını tehlikeye atmaktan geri kalmıyor.

Kurşunların hedefi olan tabelaların bir diğer sorunu ise sprey boya saldırısı. Kurşunların gazabından kurtulan tabelalar bu sefer sprey boya kurbanı oluyor. Aynı düşüncede olan kişi ya da kişiler, farklı renklerdeki sprey boyalarla tabelaları boyayarak iş görmez hale getiriyor. Çevrede yaşayan ve durumdan son derece rahatsız olan vatandaşlar ise bu durumun daha çok gece saatlerinde olduğunu dile getiriyor.

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2021, 16:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276