banner277
banner264

Suç makinası zanlı yakalandı

2 kez adam öldürme suçundan müebbet hapis cezası olan şahıs, Tire’de polis tarafından üzerindeki sahte kimlikle yakalandı. Şahsın Tire’de de 2 kişinin yaralanması olayına karıştığı öğrenildi.

banner288

Ercan ÇELİK

İki kez tasarlayarak adam öldürme suçundan firar, yaralama ve evrakta sahtecilik gibi dosyalardan  hakkında yakalama kararı bulunan zanlı Ş. C. ,Tire Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla polisin uzun süren takibi ve başarılı operasyonu sonucu gözaltına alındı.

Polisin takibi sonrası yakayı ele veren zanlının polisten kurtulmak için sahte kimlik taşıdığı öğrenildi.

Kaçmasına fırsat vermeden polis tarafından yakalanan zanlı üzerinde taşıdığı sahte kimlikle polisi atlatabileceğini düşünse de kimliğin sahte olduğunu anlamak Tire asayiş büro ekiplerince zor olmadı. Birçok farklı suçtan çok sayıda sabıkası bulunan ayrıca 2 kez  adam öldürme suçundan müebbet hapis cezası olan ve bu cezadan kurtulmak için sahte kimlikle saklanan yine ilçemizde iki kişinin  yaralanma olayına karışan ve  kesinleşmiş hapis cezası sebebiyle aranan suç makinası Ş.C. Tire polisi tarafından yakalandı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından Tire Adliyesi’nde hakim karşısına çıkarılan Ş.C., mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274