banner277
banner264

Polis ve jandarma işi sıkı tutuyor

Tire’de polis ve jandarma ekipleri 17 günlük tam kapanmanın birinci gününde işi sıkı tuttu. İlçenin çeşitli yerlerinde uygulama yapan ekipler, vatandaşların izin belgelerini kontrol etti.

banner288


 

Koronavirüs salgınıyla mücadele tedbirleri kapsamında ülke genelinde 17 Mayıs Pazartesi saat 05.00'e kadar devam edecek tam kapanma dönemi dün akşam başladı. İçişleri Bakanlığı'nın 81 İl Valiliğine gönderdiği "Görev Belgesi Düzenlenmesi" konulu genelgeye göre kısıtlamadan muaf olan vatandaşlar bakanlığın e-başvuru sistemi üzerinden "görev belgesi" başvurusunda bulunabilecek. Bu belge olmadan dışarı çıkanlara ise ceza uygulanacak.

Kapanmanın birinci günü Tire’de denetimler hızlandı. Şehir merkezinde polis, kırsal kesimlerde ise jandarmanın sürdürdüğü uygulamalar gün boyu devam edecek. Ekipler tüm araçları tek tek durdurarak izin belgesi istiyor. İzin belgesi olmayanlar ile maksat dışı dışarda olanlara ise işlem uygulanıyor. Denetimlerin kapanma sonuna kadar sürdürüleceği öğrenilirken jandarma ekiplerinin ek olarak köy yollarında da devriye şeklinde uygulama yapacağı bildirildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner275