banner277
banner264

Milyonlarca lirayı toplayıp kayıplara karıştı

Tire'de onlarca vatandaşı yaklaşık 20 milyon lira dolandıran şüpheli kayıplara karıştı.

banner288
Milyonlarca lirayı toplayıp kayıplara karıştı
banner291

Ercan ÇELİK

Tire'de meydana gelen dolandırıcılık olayının şüphelisi Tireli esnaf, çiftlik bank olayının tosuncuğu Mehmet Aydın'ı aratmadı. Tireli tosuncuğun topladığı paraları ve ailesini alıp kayıpları karıştığı hatta yurtdışına çıktığı iddia ediliyor.


SÖZDE İNCİR İHRACATI
Tire çarşısında terzilik yapan M.B. isimli şahıs, iddiaya göre Tire'de çevresindeki iş adamlarından nakit para alarak incir ihracatı işinde kullanacağını söyledi ve para verenlere kısa sürede yüksek gelir vaad etti. Önce bu yöntemle vaad ettiği yüksek kazancı, para veren vatandaşlara dağıtarak onların güvenini kazanan M.B., tekrar para istediğinde daha yüksek kazanç beklentisindeki vatandaşlardan daha yüksek miktarda paralar toplamaya başladı.

GÜVENLERİNİ KAZANDI
Yüksek gelir beklentisinde olan ve M.B.'ye yüksek miktarlarda para veren aralarında Tireli iş adamlarının da olduğu vatandaşlar, son birkaç gündür M.B.'ye ulaşamayınca olay ortaya çıktı. 
Bugün Tire İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne başvuran bir grup mağdur, kendilerini dolandırdığı gerekçesiyle M.B.'den şikayetçi oldular. 

ÜLKEYİ TERK ETTİ
M.B.'nin ise topladığı paralarla birlikte ailesini de alarak kayıplara karıştığı öğrenildi. Yaklaşık 100 kadar farklı kişiden para aldığı tahmin edilen M.B.'nin topladığı paraların 20 milyon lirayı bulabileceği öngörülüyor. 
Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı. 

MUHTAR ADAYI OLMUŞTU
Milyonlarca lira parayla kayıplara karışan Tireli Terzi, önceki dönemlerde ikamet ettiği mahalle olan İpekçiler Mahallesi'nden muhtar adayı olmuş fakat seçimi kazanamamıştı. 


 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Naci keseli
Naci keseli - 1 ay Önce

Hala mı,,hala mı,,hala mı??el insaf,,eğer doğruysa,,ne zaman muhakememiz devreye girecek.

İbrahim yakkan
İbrahim yakkan - 1 ay Önce

Müstahak millet kolay yoldan para kazanmanın yolunu arıyor karşılıksız hiç bir evrak olmadan nasıl güveniyorlar anlamıyorum iş adamları da var işin içinde aklım almıyor

Hasan Aksungur
Hasan Aksungur - 1 ay Önce

Aç gözlüler hoş geldiniz incirbanka .

Zeki Hisar
Zeki Hisar - 1 ay Önce

Bu hırsızların gözlerini kapatıp bunları hırsızlığa teşvik değilmidir bunları ifşa edinki herkes bilsin ad ve soyadlarını da yazın

SEZAİ DÜŞMEZ
SEZAİ DÜŞMEZ - 1 ay Önce

Adam mağdurmuş gibi gözleri bantlı ad soyad M. B kim bu adam Gördüğümüzde nasıl tanıyıp ihbar edicez

SIRADAKİ HABER

banner274