banner277
banner264

Dedektif gibi iz sürdü, incir hırsızını yakalattı

Tire’ye Bağlı Başköy Mahallesi’nde yaşayan bir vatandaş, incirlerini çalan hırsızı dedetkiflere taş çıkartacak bir yöntemle yakalattı.

banner288
Dedektif gibi iz sürdü, incir hırsızını yakalattı

Olay, bugün sabah saatlerinde Tire’ye bağlı Başköy’de meydana geldi. İddiaya göre olay şöyle gerçekleşti; Başköy’de incir üreticiliği yapan 43 yaşındaki İsmail Uzgur bahçesinden toplayıp satışa hazır hale getirdiği incirleri evinin altındaki depoda tutuyordu. Bugün sabahın ilk ışıklarında evinin önündeki araç sesine uyanan Uzgur, hemen yatağından kalkarak depoya indi. Depoya inen Uzgur aynı anda evinin önünden bir aracın hızla uzaklaştığını gördü. Deposunu kontrol eden Uzgur, piyasa değeri 2 bin 500 lira değerinde olan bir miktar incirinin çalındığını fark etti.

DEDEKTİF GİBİ İZ SÜRDÜ

Durumu hemen köy muhtarına bildiren İsmail Uzgur, evinin önünde inceleme yapmaya başladı. Uzgur hırsızlıkta kullanılan aracın tamponunun üstündeki plaka ile birlikte olay yerinde düştüğünü fark etti. Bunun üzerine hemen bölgedeki incir tüccarlarını arayan Uzgur, hırsızlıkta kullanılan aracın özelliklerini incir tüccarlarıyla paylaştı. Çok geçmeden tüccarlardan biri Uzgur’u arayarak tarif ettiği aracın incir satmak için işyerine geldiğini söyledi.

İNCİRLERİ SATARKEN YAKALANDI

Yaşanan gelişme üzerinde incirleri çalınan İsmail Uzgur, Köy Muhtarı Salih Gülmez ile birlikte Polis ve Jandarma’ya bilgi verdi. Ekipler tarif edilen işyerine giderek incir hırsızını satış yaparken kıskıvrak yakaladı. Uzgur, çalınan incirlerini ekiplerin gözetiminde geri aldı. İncirleri çalarak satmaya çalışan kişi hakkında işlem başlatıldı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sadullah Soylu
Sadullah Soylu - 4 hafta Önce

Hırsızın yüzünüde gösterseydiniz keşke

SIRADAKİ HABER

banner274