banner277
banner264

‘Bi Hareketine Bakar Hayat’ kampanyası Tire’de gerçekleştirildi

İçişleri Bakanlığı tarafından trafikte can güvenliğine dikkat çekmek amacıyla başlatılan “Bi Hareketine Bakar Hayat” kampanyası Tire’de de başlatıldı. Kampanyanın ilk gününde Kaymakam Fatih Çobanoğlu da sahadaydı.

banner288


İçişleri Bakanlığı trafik güvenliğine dikkat çekmek ve trafikte emniyet kemeri kullanımını artırmak amacıyla Türkiye’nin 81 ilinde “Bi Hareketine Bakar Hayat” kampanyası başlattı. Polis ve Jandarma’ya bağlı trafik ekipleri de bugün Tire’de kampanyanın ilk uygulamasını gerçekleştirdi. İnönü Bulvarı üzerinde gerçekleştirilen yol uygulamasına Kaymakam Fatih Çobanoğlu da katıldı. Ekipler, durdurdukları araçların sürücülerine bir yandan emniyetin kemerinin önemini anlatırken diğer yandan bilgilendirici broşürler dağıttı. Kampanyanın detaylarıyla ilgili konuşan Kaymakam Çobanoğlu ise açıklamalarında şu ifadelere yer verdi;

“İçişleri Bakanlığımızın Bi Hareketine Bakar Hayat isimli kampanyası için bugün buradayız. Emniyet kemeri konusunda farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Bilindiği gibi emniyet kemeri ölümlü kazalarda yüzde 45 oranında önleyici etki sağlıyor. Bu oran ağır yaralanmalı kazalarda yüzde 60’a kadar ulaşıyor. Emniyet kemeri çok önemli bir konu. Biz de burada bu konunun altını çizmek için bulunuyoruz. Uygulamalarımız devam edecek. Bu proje üzerinde çalışacağız. Sadece şehirlerarası yollarda değil şehir içinde de emniyet kemerinin kullanımının artmasını istiyoruz”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276