“Verilen süre dolmadan elektriğimi kestiler”

Tire ilçe merkezinin yamaçlık bölgelerinde kalan Ekinhisarı mevkiinde yaşayan ve orada bakkallık yapan İbrahim Bezirgan isimli vatandaş, ilçede elektrik dağıtımını yapan özel şirkettin mevcut borcundan dolayı keseceğini söylediği elektriğini, verdiği süre sona ermeden kestiğini iddia ederek şirkete tepki gösterdi ve şikayetçi olduğunu söyledi.

“Verilen süre dolmadan elektriğimi kestiler”


“5 İŞ GÜNÜ SONUNA KADAR DENİLDİ AMA ….”
Yıllardır Ekinhisar’da bulunan Bezirgan Bakkaliyesi’ni işlettiğini ifade eden Tireli vatandaş, kendisine son olarak gelen 63 Lira 60 Kuruşluk elektrik faturasında, önceki aylardan kalan 89 Lira 90 Kuruşluk bir borcu olduğunun kendisine bildirildiğini söyledi. Bu borca bir itirazı olmadığını söyleyen Bezirgan, “İtirazım borca değil, bana borcu ödemem için verilen ‘5 iş günün sonuna kadar’ süresi sözüne uyulmadı. Beşinci günün sabahında elektriğim kesildi.” diyerek, tepkisini ifade etti.


AÇMA PARASI ÖDEMEK ZORUNDA KALDI
İbrahim Bezirgan, bu çapta bir firmanın verdiği söze uymamasının kabul edilemez olduğunu sözlerine ekledi ve şimdi kesilen elektriğinin yeniden açılması için fazladan bir açma parası vereceğini belirtti. Bezirgan, “Benim gibi onlarca, yüzlerce insan tanınan sürenin son gününde elektrik borcunu yatırmaya gittiğinde bu durumla karşılaştığını ve her birinden ekstradan toplanan açma parası alındığını bir düşünün. Kimsenin bizim üzerimizden haksız şekilde zengin olmaya hakkı yok!” diyerek konuyla ilgili iddialarını ve tepkisini belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner127

banner221