TOKİ'de zemin çöküyor mu?

Tire TOKİ Konutları 2. Etap’ta ‘Küme Evleri’ CYB 5-A adresinde oturan Orcan Saklı isimli vatandaş, oturdukları binanın zemininde kayma yaşandığını iddia etti.

TOKİ'de zemin çöküyor mu?
banner231

 Binanın oturduğu zeminin bazı noktalarında oluşan çökmeler, yarıklar ve bina duvarındaki derin çatlakların bunu gösterdiğini belirten genç adam, “Yaklaşık 1,5 yıldır burada yaşıyoruz. Üç, dört ay kadar önce bu durumu fark ettik. Binanın etrafını saran 1 metre kadar genişlikteki beton zeminin bazı noktalarda toprağın içine gömüldüğünü, binaya ait logar kapağının bir köşesinde yarık ve açılmalar oluştuğunu, binanın zemine yakın olan duvar kısmında çatlaklar oluştuğunu ve bunun ilerlediğini tespit ettik.” şeklinde konuşarak iddialarını dile getirdi.


UZMAN KİŞİLER İNCELEMELİ 
Bölgedeki konutlarda 3 yıldır insanların yaşadığını belirten Saklı, benzer durumların diğer binalarda da gözlendiğini iddia etti. Oluşan çatlak ve yarıklardan kedi büyüklüğünde fareler yaşamaya başladığını çok sayıda küçük çocuğun yaşadığı konutlarda bu durumunda ayrıca tedirginliğe sebep olduğunu söyledi. Saklı, “Bizim tespitlerimiz ve gördüklerimiz bu yönde. Tehlikeli olabilecek bu durumu Devletimiz tarafından görevlendirilen uzman isimlerin gelip görmesini, araştırmalar yapmasını istiyoruz.” dedi. 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner127

banner221

banner223