banner277
banner264

Tire’de insanlık ölmedi!

Tire’de tuvalet işletmeciliği yapan vatandaş sokakta bulduğu 2 BİN TL’yi sahibine teslim etti.

banner288
Tire’de insanlık ölmedi!

Olay geçtiğimiz Salı Günü şehir merkezinde yaşandı. Tire’ye bağlı Peşrefli Köyü’nde çiftçilikle uğraşan 75 yaşındaki İbrahim Ünver, geçtiğimiz hafta tedavi giderleri için büyükbaş hayvanlarından birini sattı. Sattığı hayvanın parasını cebine koyan Ünver, çarşı içinde gezerken cebindeki 2 BİN TL’yi yola düşürdü. Parasını düşürdüğünü fark eden İbrahim Ünver, durumu oğlu Ömer Ünver’e anlattı. Ömer Ünver ise babasının kaybettiği 2 BİN TL’yi aramaya koyuldu. Aramaların ardından bir netice alamayan Ömer Ünver, son çare olarak HaberTire Gazetesi’ne ulaştı. HaberTire Gazetesi yetkilileri kayıp olan 2 BİN TL için Facebook üzerindeki ‘Tire’de Son Dakika’ isimli guruptan bir ilan yayınladı.

TUVALET İŞLETMECİSİ BULDU

Fevzipaşa Caddesi üzerinde tuvalet işletmeciliği yapan 70 yaşındaki Ahmet Tabaru, işlettiği tuvaletin önünde deste halinde 2 BİN TL buldu. Hiç tereddüt etmeden paranın sahibini aramaya koyulan Tabaru, Tire’de Son Dakika’daki kayıp ilanını gördü. İlandaki iletişim numarasını arayan Tabaru, bugün Parayı kaybeden İbrahim Ünver’in oğlu Ömer Ünver ile buluştu. Tabaru, yolda bulduğu 2 BİN TL’yi Ömer Ünver’e teslim etti.

UMUDUMUZU KESMİŞTİK

Her yeri aramalarına rağmen parayı bulamadıklarını söyleyen Ömer Ünver, konuyla ilgili HaberTire Gazetesi’ne konuştu. Paradan umudu kestiklerini dile getiren Ünver; “ Her yeri aradık hiçbir sonuç alamadık. 2 BİN TL az para değil. Tam paradan umudumuzu kestiğimiz anda HaberTire Gazetesi aklımıza geldi. Ercan Çelik’i arayarak ilan yapmasını istedik. Sağ olsun ilanımızı yaptı. İlanın hemen ardından da paramızı bulan Ahmet Tabaru bizi aradı. Paramızı az önce teslim aldık. Çok mutluyuz. Bir kez daha anladık ki insanlık ölmemiş. Yaşanan bu olayın herkese örnek olmasını istiyorum. Ahmet Tabaru’ya çok teşekkür ediyorum. Allah onlardan razı olsun” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Karahan Deniz
Karahan Deniz - 6 ay Önce

Allah ömrüne bereket versin amcacım. İyiki sizin gibi iyi insanlar var. Sayenizde insanlığımızı hatırladık...

Makbule Kardaş Rabbim  bulan  kişiden Razı olsun
Makbule Kardaş Rabbim bulan kişiden Razı olsun - 6 ay Önce

R

SIRADAKİ HABER

banner276