banner277
banner264

Tire’de artık bunu yapan yandı

Talimat Kaymakam’dan geldi

banner288
Tire’de artık bunu yapan yandı

Önceki gün Tire’de gerçekleştirilen Trafik İstişare toplantısından devrim gibi bir karar çıktı. Vatandaşı rahatlatacak uygulama bugün itibariyle devreye girdi.

Tire Kaymakamı Fatih Çobanoğlu, önceki gün İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde geniş kapsamlı trafik istişare toplantısı düzenledi. Şehiriçi trafik düzenlemesine büyük önem veren Çobanoğlu, vatandaşın ve trafik düzeninin faydasına Polis ve Zabıta’ya birbirinden önemli talimatlar verdi. Toplantıda alınan en önemli karar ise Salı Pazarı’ndaki taşıt trafiğiydi. Bundan böyle Salı günleri pazar içerisine şehiriçi yolcu taşımacılığı yapan minibüs ve taksiler de dahil olmak üzere hiçbir araç giremeyecek.

Tire Salı Pazarı’nda köklü bir değişikliğe sebep olan uygulama bugün itibariyle devreye sokuldu. Uygulama kapsamında Salı günleri Atatürk Caddesi üzerindeki şehiriçi dolmuş ve taksi durakları da Cumhuriyet Meydanı’na kaydırıldı.

320 TL CEZASI VAR

Polis ve Zabıta ekipleri gün boyu yapacak olduğu denetimlerde kurala uymayan sürücülere kabahatler kanunu ve Pazar Yeri Yönetmeliği çerçevesinde 320 TL’ye kadar para cezası kesecek. Bugün itibaren geçerli olan uygulamanın denetimleri yeni yılda artırılarak sürdürülecek.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Metin Bal
Metin Bal - 7 ay Önce

Güzel bir karar alınmış peki motor pisikletlerde buna dahildir inşAllah motorlar o kalabalığın içinde cirit atıyor

Can ak
Can ak - 7 ay Önce

Mobilyetler sıkıntı yaratyo

Güner yörük
Güner yörük - 7 ay Önce

Alınan karardan ziyade modern bir pazaryeri yapılsa üstü kapalı yaşta yağmurda düzenli tertipli bir modern pazaryeri.demek istediğimi herhalde anlamışsınızdır.ben kendimi bildim bileli bu böyle.önceki belediye başkanlarının ve bu konuyla alakalı yöneticilerin vurdum duymaz tavrı bu konuya hiç el atmamışlar.şuan itibariyle pazarda hijenden eser yok .esas yapılacaklar öncelikle moder bir pazaryeri değilmi.bu konuyu bir gözden geçirmek şuan bu konuda en yetkili ve sorumlu yöneticilerin bu hususu gözardı etmemesi kanısındayım.haydi bakalım sizleri göreve davet ediyorum.saygılar

Yahya köse
Yahya köse @Güner yörük - 7 ay Önce

Modern pazar yeri demek maliyet demek hijyen desek görmezden gelinir. Bu uygulamadan haberi olmayan yüzlerce köylü bu cezayı yer nede olsa para para para ağabey!.

Demet yaşım
Demet yaşım - 7 ay Önce

Rica ediyorum motorlar da girmesin insanların içine giriyorlar birde üstüne üstüne sürüyorlar birsey dedin mi birde kaba oluyorlar. Birde pis eksoz kokusu iğrenç kısacası rica etsek motorlarda girmesin.Bu da dikkate alınırsa çok mutlu olurum

Mehmet yavuz
Mehmet yavuz - 7 ay Önce

Ondan önce kaldırımları resmen işgal eden esnaflara ceza kesilsin Tire de bütün kaldırımlar ya restoran masa sandalyesi ya beyaz eşya tanıtım standı

Misafir
Misafir - 7 ay Önce

Keşke birgün önceden haber yapılsaydı da motorsikletimizi her hafta park ettiğiniz yere bu hafta da park ettiğiniz için ceza yemeseydik..tamamiyle insanlara ceza kesmek için yapılıyor böyle uygulamalar

Bşk
Bşk - 7 ay Önce

Dğru bir karar ama küçük motrsikletlerde onlarn iş drumuna göre sadece yavaş gtmeleri gerekir...servis yapanlar içşn değil şahsi kullanalar var salı pazarında motorsikletle gezenler var..

Aa
Aa - 7 ay Önce

Yazdığımız yorumları kim neden siliyor


SIRADAKİ HABER

banner276