banner277
banner264

Tire için yağış uyarısı

Tire Kaymakamlığı’ndan yayınlanan açıklamada, bu hafta için kuvvetli yağış uyarısı yapıldı.

Tire için yağış uyarısı

Ercan ÇELİK

Geçtiğimiz hafta yerel olarak kuvvetli sağanak yağışlara neden olan sistemin önümüzdeki hafta da etkili olacağı tahmin ediliyor.

Meteorolojik değerlendirmeyle ilgili bir uyarı yayınlayan Tire Kaymakamlığı, meydana gelebilecek ani su baskınları  ve yıldırım düşmesine karşı vatandaşı uyardı.

Kaymakamlıktan servis edilen açıklamada şu ifadeler yer aldı; “Bölgemiz genelinde geçtiğimiz hafta boyunca yerel olarak kuvvetli gök gürültülü sağanak şeklinde yağışa neden olan sistemin önümüzdeki hafta da etkili olacağı tahmin ediliyor.

Önümüzdeki hafta bölgemiz genelinde genellikle öğleden sonraları görülecek olan yağışların, özellikle bölgemizin iç kesimlerinde yer yer kuvvetli olacağı ve hayatı olumsuz etkilemesi beklenmektedir.

Tahmin edilen kuvvetli yağışlar sonucu meydana gelebilecek ani sel, su baskınları, yıldırım düşmesi, dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Kuvvetli gök gürültülü sağanak yağışlar ve yerel dolu tahminleri için Meteoroloji Genel Müdürlüğünün yayınlamış olduğu günlük tahminler ile kısa süreli ve anlık uyarıların takip edilmesi ve gerekli önlemlerin alınması can ve mal güvenliği açısından önem arz etmektedir.

Gök gürültülü sağanak yağışlara sebep olan sistemin cuma (21.06.2019) gününe kadar etkili olmaya devam ettikten sonra hafta sonu bölgemizde etkisini kaybedeceği bekleniyor.

Hava sıcaklıklarında önümüzdeki hafta içinde önemli bir değişiklik olmayacağı ve bölgemiz genelinde uzun yıllar ortalamaları (mevsim normalleri) civarında seyredeceği tahmin ediliyor.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner275