Tire Hastanesi, yeni kurulan tıp fakültesi hastanesine örnek olacak

Tire Devlet Hastanesi verdiği hizmetler ve işleyiş şekli ile örnek gösterilen bir hastane oldu. Geçtiğimiz aylarda HIMSS’den “Stage 7” dijital hastane hizmetleri seviyesine ulaşma hakkı kazanarak Türkiye’de bunu başaran ilk hastane olan Tire Devlet Hastanesi, bir ilçe hastanesi olmasına rağmen, adını hızla duyurmaya başladı.

Tire Hastanesi, yeni kurulan tıp fakültesi hastanesine örnek olacak

İllerdeki eğitim ve araştırma hastaneleri ve üniversitelerin tıp fakültesi hastaneleri varken, ilçe hastanesi olarak örnek gösterilen ve alınan bir hastane olmalarının gurur verici olduğunu ifade eden Tire Devlet Hastanesi Başhekimi ve Yöneticisi Op. Dr. Fatih Hayali, bu güzel durumu geçtiğimiz günlerde kabul edip ağırladıkları heyeti örnek göstererek somutlaştırdı. 


EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN 12 KİŞİLİK HEYET GELDİ
Dr. Hayali, tıp fakültesi açma kararı alan ve fakülte ile ona bağlı hastanenin binasını yapmaya başlayan İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin geçtiğimiz günlerde 12 kişilik bir heyetle Tire Devlet Hastanesi’ni ziyaret ettiğini belirtti. Üniversite Rektörü Prof. Dr. F. N. Can Şimga Mugan ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Arabacıoğlu’nun da yer aldığı heyeti karşılayan ve ağırlayan Başhekim Hayali ve Hastane yöneticileri, heyet üyelerini ‘Yoğun Bakım’, ‘Klinikler’ ve ‘Kapalı Döngü İlaç Sistemi Birimi’nde dolaştırarak Hastanenin hizmetleri ve işleyişi hakkında bilgiler verdiler.

“STAGE 7” ÖNEMLİ BİR DEĞER KATTI
Tıp fakültesi ve hastanesi kurma gibi önemli bir yatırım kararı alan İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin kuracakları hastanede yürütecekleri sistemi oluştururken Tire Devlet Hastanesi’ni örnek almak istemelerinin önemli olduğunu ve gurur verdiğini söyleyen Dr. Hayali, “Ekonomi Üniversitesi rektörlüğü yaptığı araştırmalar neticesinde, Hastanemiz hizmetlerinin yarattığı memnuniyeti, ulaştığımız dijital hizmet seviyesinin ‘Stage 7’ olması üzerine bizimle irtibata geçmede karar kılmış.” dedi. 

“HER HAFTA FARKLI HASTANELERİN YÖNETİCİLERİ GELMEKTE”
Dr. Hayali açıklamalarının devamında; “Bu da Tire Devlet Hastanesi’nin bir marka olduğunu göstermektedir. Şu günlerde Türkiye’nin muhtelif yerlerinden bir hastane bizi ziyaret etmeye  ve ‘Stage 7’ başta olmak üzere işleyiş sistemlerimiz inceleme başlamıştır.” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner127

banner221