Tire Dr. Aylin’e ağlıyor…

Tire Devlet Hastanesi’nde Göğüs Hastalıkları Uzmanı olarak görev yapan 49 yaşındaki Dr. Aylin Ülker 9 yıldır mücadele ettiği göğüs kanserine karşı verdiği savaşı kaybetti.

Tire Dr. Aylin’e ağlıyor…
banner244

Tire Devlet Hastanesi’nde Göğüs Hastalıkları Uzmanı olarak görev yapan 49 yaşındaki Dr. Aylin Ülker, yaklaşık dokuz yıldır mücadele ettiği göğüs kanserine yenik düştü. Çevresinde, neşeli ve hayat dolu kişiliğiyle çok sevilen Ülker, uzun yıllardır uzman olarak görev yaptığı hastanede düzenlenen törenin ardından Işıklı mahallesindeki aile mezarlığında gözyaşları arasında toprağa verildi.

ANNESİNİN ÖLÜMÜYLE YIKILDI

Tire’nin tanınmış işadamlarından merhum Aydın Ülker’in kızı olan Dr. Aylin Ülker, Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra kendisini adeta işine adadı. Hiç evlenmeyen Ülker, 90’lı yıllarda Tire Devlet Hastanesi’nde görev yaptıktan sonra uzman doktor oldu. 2014’te tekrar Tire Devlet Hastanesi’nde görev yapmaya başlayan idealist doktor,  bir süre sonra rahatsızlandı. Aylar boyunca hastalığına teşhis konmakta zorlanan Ülker’in uzun tetkiklerden sonra göğüs kanseri olduğu anlaşıldı. Yakalandığı ölümcül hastalığa savaş açan genç kadın dokuz yıl boyunca hayata hiç küsmedi. Kısa bir süre önce çok değer verdiği felç geçiren annesi Hatice hanımı kaybeden Ülker bir yandan tedavi sürecine devam etse de daha fazla direnemedi. Annesinin ölümüyle yıkılan Ülker’in hastalığı iyice ilerledi. Hastalarının,  “melek doktor” adını taktığı Ülker, tedavi gördüğü hastanede önceki akşam hayatını kaybetti.

DUALARLA UĞURLANDI

Tire Devlet Hastanesi’nde düzenlenen törende ise gözyaşları sel olup aktı. Dr. Aylin Ülker’in cenazesi, cenaze aracından yine doktor arkadaşları tarafından alındı. Başhekim Fatih Hayali, Dr. Ülker’in hastanede iş arkadaşları ve hastaları tarafından çok sevildiğini ifade ederek, “Mesleğine aşık biriydi. Amansız hastalık onu aramızdan zamansız aldı. Hepimizin başı sağ olsun” diye konuştu. Hastane personeli, doktorlar, hemşireler ve hastaların katıldığı tören dualarla son buldu.

banner246
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa YAŞAR
Mustafa YAŞAR - 3 ay Önce

Sevgili doktor aylin kardeşim mekanın cennet olsun Allah kalanlara sabır versin inşAllah mekanı

ismail
ismail - 3 ay Önce

Allah rahmet eylesin nur içinde yatsın

Nevzat Karcı
Nevzat Karcı - 2 ay Önce

Allah rahmet eylesin başınız sağolsun

ALİYILMAZ
ALİYILMAZ - 2 ay Önce

DEĞERLİ BİR DOKTORVESEVECEN BİR İNSANI KAYBETTİK ALLAH RAHMETEYLESİN

SIRADAKİ HABER

banner221

banner250