banner277
banner264

Tanrıseven Tarlada İşçilerin Sorunlarını Dinledi 

Tire’de göreve geldiği günden bu yana sürekli vatandaşın içinde olmasıyla dikkatleri çeken Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven bugün sabah saat 06:30’da mevsimlik tarım işçilerini ziyaret etti. Tarlada Kaymakam Tanrıseven’i gören tarım işçileri şaşkınlıklarını gizleyemedi. Kaymakam Tanrıseven, “Bu vatan için çalışan, üreten herkes başımızın tacıdır” dedi.

Küçük Menderes Ovasında çalışan geçici tarım işçilerini saat 06:30’da ziyaret ederek sorunlarını dinleyen Kaymakam Tanrıseven, işçilerle tarlada domates ve biber topladı. Diyarbakır, Şanlıurfa ve Mardin’den gelen tarım işçileri ile sohbet eden Kaymakam Tanrıseven, işçilerin isteğini kırmayıp onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

TANRISEVEN “ÜRETEN, ÇALIŞAN BAŞIMIZIN TACIDIR” 

Devletin varlık sebebinin vatandaşa hizmet etmek olduğunun altını çizen Kaymakam Tanrıseven şunları söyledi: 

“Bu Vatan için çalışan, üreten herkes başımızın tacıdır. Tire, verimli topraklarıyla tarımın önemli merkezlerinden biridir. Aynı tarladan yılda üç kez verim alınan bir coğrafyada yaşıyoruz. Ne kadar fazla üretirsek ekonomimiz o kadar güçlenir. Ürün fazla olunca iş gücü yetmediği için Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinden de mevsimlik işçilerimiz Tire’ye çalışmaya geliyor. Tireli çiftçiler ve mevsimlik tarım işçileri el birliği ile üreterek ekonomiye can veriyor.” 

“VATANDAŞIN YÜZÜ GÜLERSE DEVLETİN DE YÜZÜ GÜLER”

“Ben alın teri ile bu sıcak havalara rağmen ekmeğini kazanan tüm işçilerimize kolaylıklar diliyorum. Tarım işçilerimizin sorunları bizim sorunumuzdur. Her yıl gelip tarım işçilerimizi ziyaret eder onların sorunlarını dinler, çözüm bulmaya çalışırım. Çünkü vatandaşımızın yüzü gülerse Devletin de yüzü güler.” 

“KAYMAKAMIN TARLADA NE İŞİ VAR?”

Sabahın ilk ışıklarında karşılarında Kaymakam Tanrıseven’i gören bir tarım işçisi “Biz bu yıl Tire’ye yeni geldik. Geçtiğimiz yıl arkadaşım bana Kaymakamın kendilerini tarlada ziyaret ettiğini söylemişti. ‘Kaymakamın tarlada ne işi olur’ demiş ve şaşırmıştım. Şimdi kendim şahit oldum. Bir devlet büyüğünün bizleri düşünüp ziyaret etmesi gurur verici. Kendisine teşekkür ediyoruz” dedi.

DİYARBAKIRLI TARIM İŞÇİLERİNE TANRISEVEN SÜRPRİZİ

Diyarbakır İli Çınar İlçesinden Tire’ye gelen geçici tarım işçileri de Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven’i tarlada görünce çok sevindiler. Daha önce Diyarbakır Vali Yardımcısı ve Çınar Kaymakamı olarak görev yapan Tanrıseven’i gören Çınar’dan gelen Ali Çetiner, Askeri Fidan, Mehmet Said Özçelik ve Yasin Çelik, Kaymakam Tanrıseven’e sarılarak hasret giderdiler.

Ailesiyle birlikte Tire’ye çalışmaya gelen Askeri Fidan, “Çınar’da görev yaparken Kaymakam beyi ziyaret etmiştim. Kendisinin bize ve köylülere büyük hizmeti dokundu. Şimdi Tire’de de bizi ziyaret etmesinden büyük mutluluk duydum” dedi.

KAYMAKAM AMCADAN ÇOCUKLARA HEDİYE

Tarlada domates toplayan işçilerin çocukları ile görüşen Kaymakam Tanrıseven onlarla sohbet edip hediyeler verdi. Siverek ve Hilvan’dan gelen çocuklarla tek tek ilgilenen Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, onlarla samimi sohbette bulundu. Kaymakam Tanrıseven’e sarılan çocuklar verdiği hediyeler için teşekkür etti.

KAYMAKAM TANRISEVEN’E TEŞEKKÜR

Mahmutlar Muhtarı Çetin Karadiş Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven’e teşekkür ederek, “Kaymakamımız üç yıldır tarım işçilerini ziyaret ederek sorunlarını dinliyor. Kaymakamımıza gösterdiği duyarlılıktan dolayı teşekkür ediyorum. çok mutlu olduk” dedi. 

Tire İlçe Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven’in mevsimlik tarım işçilerinin ziyaretine, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mutlu Tıraş, Sosyal Yardımlaşma Müdürü Murat Karakaptan ve İlçe Müftüsü Şaban Sadan eşlik etti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner275