Özel Ağaçlandırmalar Meyvelerini Vermeye Başladı

Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın orman alanlarının artırılması, özel ormancılığın teşviki amacıyla uzun yıllardır yürüttüğü özel ağaçlandırma seferberliği artık meyvelerini vermeye başlıyor.

Özel Ağaçlandırmalar Meyvelerini Vermeye Başladı

İzmir’in Tire İlçesi Musalar Köyünde Eşref Girengir isimli vatandaşa İzmir Orman Bölge Müdürlüğü tarafından 07.06.2012 tarihinde özel ağaçlandırma yapması için 45 yıllığına tahsis edilen 75574 m² sahaya 2013 yılında 2360 adet ceviz dikti ve bugünlerde ilk defa gerçekleştirdiği hasatta fidan başına 1 Kğ ceviz almaya başladı.

Vatandaş Eşref Girengir kendilerine böyle bir imkânı yaratan Orman ve Su İşleri Bakanlığına ve özel ağaçlandırma tesisi çalışmalarında her türlü kolaylığı sağlayan yardımcı olan İzmir Orman Bölge Müdürlüğüne teşekkür etti. 
Konu ilişkin açıklamada bulunan İzmir Orman Bölge Müdürü Şahin Aybal ; Tire’de 4000 dekar, İzmir İlinde ise toplam 96 bin dekar özel ağaçlandırma alanı olduğunu İzmir’in bu konuda öncü bir şehir olduğunu belirtti. Orman Bölge Müdürü Şahin Aybal özel ağaçlandırma ile hem ülkemiz orman alanlarının artırıldığını hem de vatandaşların ceviz, badem, çamfıstığı, harnup gibi birçok ağaç türü ile gelir kaynağı sağlandığının altını çizdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner127

banner221

banner223