Nar ağacı narsız olur mu?

Tire’nin restoranları ile ünlü turistik köyü Kaplan’da kesilmeye kıyılamadığı için işadamı Fikret Namlı’ya ait kafeteryanın içinde bırakılan nar ağacı gördüğü ilgi nedeniyle verimini ikiye katladı.

Nar ağacı narsız olur mu?

Tire’nin, restoranları ile ünlü turistik köyü Kaplan’da kesilmeye kıyılamadığı için işadamı Fikret Namlı’ya ait kafeteryanın içinde bırakılan nar ağacı, gördüğü ilgi nedeniyle verimini ikiye katladı. Ürgüp yöresinin, “Nar ağacı narsız olur mu?” adlı meşhur türküsüne nazire yaparcasına dallarında bol miktarda meyve bulunan ağaç aynı zamanda kafeteryanın da vazgeçilmez canlı bir aksesuarı oldu.

TSM’NİN BÜYÜLÜ ETKİSİ
Eskiden köy kahvesi olan kafeteryayı yaklaşık 2 sene önce yeniden düzenleyerek hizmete açtığını belirten işadamı Namlı, “Nar ağacını kesmeye kıyamadığım için kafeteryanın bir köşesinde yaşasın istedim. Hem bulunduğu yeri hem de kendisine gösterilen ilgiyi çok sevdi. Meyve verimini neredeyse iki yılda ikiye katladı. TSM korosunda görev alıyorum. Yoğun iş temposundan şehirde bunaldığım zamanlar korodaki arkadaşlarımda bu kafede toplanıp kendi aramızda çalıp söylüyoruz. Nar ağacının verimini arttırmasında sanat müziğinin büyülü namelerinin de etkisi olabilir” dedi. 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER