banner277
banner264

Mustafa amca tekrar hayata döndü…

Tire’de bir zeytin bahçesindeki derme çatma kulübede neredeyse ölmek üzere bulunan 78 yaşındaki Mustafa Servet’e, Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven sahip çıktı. Sağlık ekiplerinin gözetiminde Tire Devlet Hastanesi’ne yatırılan yaşlı adam tekrar hayata döndü.

Mustafa amca tekrar hayata döndü…

İzmir’in Tire ilçesinde, olası bir insanlık dramının eşiğinden dönüldü. Akkuyu’da, bir zeytin bahçesindeki derme çatma kulübede bakımsızlıktan neredeyse ölmek üzere bulunan 78 yaşındaki Mustafa Servet’e, Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven sahip çıktı. Sağlık ekiplerinin gözetiminde Tire Devlet Hastanesi’ne yatırılan yaşlı adam doktorların yoğun müdahalesi ile tekrar hayata döndü.

“İNSANLIK ÖLMEMİŞ”

Emekli Binbaşı İsmet Bozdağ’ın, doğa yürüyüşü sırasında akşam saatlerinde tesadüfen bulduğu yaşlı adamın talih yüzüne güldü. Harabelik halindeki tek odalı evin içinde, yatağa mahkum şekilde yaşadığı için su ve yemek ihtiyacını karşılayamayan Servet’in acıklı durumuna şahit olan Bozdağ, zaman geçirmeden yetkililere haber verdi. Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven’in talimatıyla harekete geçen sağlık ekipleri ilçeye yaklaşık 15 km. uzaklıktaki zeytinliğe ulaşarak ölmek üzere olan Servet’e ilk müdahaleyi olay yerinde yaptı. Ambulansla, Tire Devlet Hastanesi’ne getirilen yaşlı adam detaylı bir muayeneden geçirildi. Tek kişilik odada tedavi altına alınan Servet, “Allah devletimizden, milletimizden razı olsun. İnsanlık ölmemiş” dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276