Köpeklere fısıldayan adam

Tire’de yıllardır köpek yetiştiriciliği yapan Ali İhsan Celep isimli vatandaş Köpek yetiştiriciliği alanında Tire’nin adını yurdun dört bir yanına duyurdu.

Çocukluğundan beri köpekleri çok seven ve köpeklerle arasında sıkı bir bağ olan 74 yaşındaki Ali İhsan Celep, yıllardır ülkenin çeşitli yerlerinde düzenlenen köpek güzellik yarışmalarına katılıp ödüller alıyor. Toki Mahallesi yakınlarında bulunan bahçesinde şu an tam 40 köpek besleyen Ali İhsan Celep, yarışmalardan elde ettiği başarıyla adından sıkça söz ettiriyor. Son olarak İzmir’in Buca İlçesi’nde Anadolu Çoban Köpekleri Derneği’nin düzenlediği yarışmaya katılan Ali İhsan Celep, buradan da çifte ödülle döndü. Yerli ırklar kategorisinde birincilik kupası alan Ali İhsan Celep, aynı zamanda dernek başkanı Sami Uçar’dan plaket aldı. Tireli Ali İhsan Celep Tirevizyon mikrofonlarına yaptığı açıklamada şöyle konuştu;

“Ben yıllardır Tire’nin adını tüm Türkiye’ye duyurdum. Şimdi nereye gitsek artık bizi tanıyorlar. Kangal köpekleri sınıfında hangi yarışmaya katıldıysam hepsinden bir ödül ile döndüm. Şu anda bahçemde 40 adet köpeğim var. Bu güne kadar köpeklerimle birlikte Kuşadası, İstanbul, Eskişehir, Bursa gibi çok sayıda şehir gezdim. Ömrümün sonuna kadar köpek beslemeye devam edeceğim”

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2017, 12:45
banner246
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner221

banner250