Kafe’de stand açarak, vatandaşı bilinçlendirdiler

Tire İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri, halkı bilinçlendirmek adına ilçenin işlek noktalarında stand açarak çalışma yapıyor.

Kafe’de stand açarak, vatandaşı bilinçlendirdiler

 

Ercan ÇELİK

                                                                                                                                                    

Vatandaşların sağlığı ile ilgili bilgi, farkındalık ve kontrol yeteneklerini arttırma, sağlığı doğrudan ve dolaylı olarak etkileyen faktörlerin iyileştirilmesine yönelik davranış değişikliği oluşturma, halk sağlığının korunması ve geliştirilmesi, hastalık risklerinin azaltılması ve önlenmesi amacıyla başlatılan çalışma kapsamında Tire’deki okullarda, ilçe sağlık müdürlüğü personeli tarafından çeşitli eğitimler verilmişti. Eğitim döneminin sona ermesinden sonra, çalışmalarını sürdüren müdürlük, şimdi de Tire’nin işlek ve kalabalık noktalarında stand açmaya devam ediyor.

Bu kapsamda geçtiğimiz gün Tuğra Cafe’de stand açan görevliler, vatandaşları organ bağışı, kanser taraması gibi önemli konularda bilinçlendirerek, broşür ve el ilanı dağıtımı yaptılar.

Doktor ve hemşirelerden oluşan ekip, vatandaşların hem sorularını yanıtladılar hem de test ve taramalar için sağlık ocaklarına davet ettiler.

İlçe Sağlık Müdürlüğü’nden edinien bilgiye göre bu çalışmalar Tire’de çeşitli kafe ve parklarda devam edecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner127

banner221

banner223