İşadamı Ayhan Gülcüoğlu vefat etti…

Tireli tanınmış işadamı Haluk Ayhan Gülcüoğlu 89 yaşında çoklu organ yetmezliğinden İzmir Alsancak’taki evinde vefat etti. Gülcüoğlu Tire’de toprağa verildi.

İşadamı Ayhan Gülcüoğlu vefat etti…

Tire’nin tanınmış işadamlarından evli ve yetişkin 3 çocuk sahibi Haluk Ayhan Gülcüoğlu 89 yaşında çoklu organ yetmezliğinden İzmir Alsancak’taki evinde vefat etti. Yaklaşık 6 ay önce eşini kaybeden Gülcüoğlu, bir süredir yaşlılığa bağlı organ yetmezliğinden tedavi görüyordu. Bayramın 1’nci günü evinde hayata veda eden hayırsever işadamının cenazesi dün Alsancak Hocazade Camii’nde, öğle namazını takiben kılınan cenaze namazından sonra Tire’ye getirilerek aile mezarlığında toprağa verildi. Beyefendi ve saygın kişiliği ile iz bırakan Gülcüoğlu’nun ölümü ilçede üzüntü yarattı.

EFSANE BAŞKAN

Cumhuriyet döneminin ilk milletvekillerinden Sami Gülcüoğlu’nun oğlu olan Haluk Ayhan Gülcüoğlu, Tire’deki çiftliğinde ziraat alanında yaptığı devrim niteliğindeki yeniliklerle tanınıyordu. Adı yıllar önce ilçede bir caddeye verilen işadamı Gülcüoğlu, Türkiye’de ilk hayvan ithalatını yapan çiftçi olarak tarihe geçti. Tire Süt Kooperatifi’nin kurucu üyesi olan Gülcoğlu bir dönem CHP İlçe Başkanlığı görevinde bulundu. 1970’li yıllarda sahalarda fırtına gibi esen Tirespor’un efsane başkanı olarak tanınan Gülcüoğlu, takımını 2. Lige çıkarmış ve bir sene sonra da şansız bir şekilde 1. Ligin kapısından dönmüştü. Gülcüoğlu, 1974 yılında kalp krizi geçirdikten sonra çok sevdiği Tirespor Başkanlığı görevini bırakmıştı.

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2017, 10:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner127

banner221

banner223