Güneş enerjisi görünümlü baz istasyonu

Tire’de Hürriyet Mahallesi Maltepe Caddesinde bir evin çatısında bulunan baz istasyonu tehlike saçıyor. Mahalle sakinlerinden Kadir Özen’in verdiği bilgilere göre ‘’istasyon kurulduğundan beri mahallede kendi eşi de dahil olmak üzere bir çok kişi meme kanserine yakalandı.

Güneş enerjisi görünümlü baz istasyonu

KAMUFLE EDİLMİŞ                      

Baz istasyonun kamufle bir şekilde durduğunu belirten Özen ‘’Baz istasyonunun güneş enerjisi formunda muhafaza edildiğini söyledi. Bu sayede olası tepkilere karşı önlem almışlar diye aktardı.

BELEDİYE VE KAYMAKAMLIĞA BAŞVURUDA BULUNDUK

Olayla ilgili olarak Tire Belediyesine ve Kaymakamlığa dilekçe verdiklerini dile getiren mahalle sakinleri sonuç alamadıklarını söylediler. İstasyonun yasal olarak gözüktüğü hatta bunun için elektrik hattını kapı otomatından alındığı iddia edildi.

HASTALIĞI TESADÜFEN ÖĞRENDİLER

İstasyon yüzünden hastalığa yakalanan mahalle sakinlerinden Fatma Zerrin Kırlı hastalığını başka bir sebeple gittiği hastanede öğrendi. Kırlı, hastaneye bel ağrısı için gitmiştim gerekli tetkikler yapıldıktan sonra doktorumun bir de mamografi çektirelim demesi sonucu hastalığımı öğrenmiş oldum. Hemen İzmir 9 Eylül Üniversite hastanesine gönderildim ve ardından özel bir hastane de ameliyat oldum. Sözlerini sürdüren Kırlı, tedavi sürecinin zorlu geçtiğini, neredeyse ölümle burun buruna geldiğini söyledi. Yaşananların üzücü olduğunu ve yaşayan bilir diyerek yetkililerden çözüm bulunmasını istedi.

İMZA TOPLAYABİLİRİZ

Baz istasyonunun çevreye çok zarar verdiği ve olay duyulduktan sonra mahalle olarak tedirgin olduklarını aktaran mahalle sakinleri, çevrede genel bir radyasyon taramasının yapılmasını ve istasyonun buradan kaldırılmasını talep ediyorlar. Biz çektik başkaları çekmesin diyen mahalleli, gerekirse mahalle olarak imza toplayabiliriz diyerek yetkililerden talepte bulundular.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Rıfat Yeşilbal
Rıfat Yeşilbal - 7 ay Önce

Güneş enerjisi ve baca şeklinde bi sürü istasyon var başta yeni hastahane olmak üzere hastahanenin çatısında bariz belli trafik Işık’larından bakınca

SIRADAKİ HABER