banner277
banner264

Fatma Nineye yardım eli

Tire’de yaşayan 95 yaşındaki Fatma Döndürmeci’nin derme çatma evinde bir başına yaşadığını belirttiğimiz haberimiz kısa sürede yankı buldu. 

Fatma Nineye yardım eli

Tire’de, Turan Mahallesi, Çukurküp sokak No:9’daki gecekondudan bozma derme çatma evinde hayata tutunmaya çalışan 95 yaşındaki Fatma nine tek başına yaşamını idame ettiremediği için soğuk kış aylarında perişan oldu. Yaşlı kadının, yeğeni Osman Kahya “Halamın fakir aylığının dışında bir geliri yok. Son derece kötü şartlarda yaşıyor. Hava sıcaklıkları son günlerde sıfırın altında eksi değerlerde seyrediyor. Tuvalete bile gidemediği için evin içine pisliyor. Yemek ve ev temizliği ihtiyacını elimden geldiğince ben karşılıyorum. Kadın olduğu için banyo gibi kişisel bakımını ise yapamıyorum. Bir an önce bakım evine yatırılması gerekiyor. Mahkemeye müracaat ettim. Adli makamlar, akıl sağlının yerinde olup olmadığını öğrenmek istedi. 15 Şubat’ta, hastane halam için rapor verecek. Ancak, o zamana kadar zavallı kadının durumu ne olacak? Sürecin hızlandırılmasını istiyorum.” demişti. Haberimizden sonra Tire Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Yaşar Murat Karakaptan konunun takipçisi olduğunu ve sürecin hızlanması için ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.
 

Süreç hızlanıyor
Tire Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Yaşar Murat Karakaptan "Fatma ninemize yaşlı aylığı bağlanmış olup yakacak yardımı ve bayramlarda gıda yardımı gibi yardımlarımızı da yapıyoruz. İzmir Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne Fatma ninemizin huzur evine yerleştirilmesi için gerekli olan yazımızı gönderdik. İzmir Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğünden Fatma ninemizin durumunu incelemek için geldiler. Şu an huzur evine yerleştirilmesi için işlemler yapılıyor. İstenen sağlık raporunu almak için hastaneye başvuru yapılmış ve bir tarih verilmiş. Tire Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı olarak hastane ile görüşüp bu tarihi daha erken bir zamana aldırıp süreci hızlandıracağız." dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2019, 21:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner275