Fatma ninenin yüzü gülüyor

Tire’de derme çatma evinde bir başına yaşayan 95 yaşındaki Fatma Döndürmeci’ye Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven sahip çıktı.

Fatma ninenin yüzü gülüyor

Fatma ninenin tedavisi yapılarak, Huzurevine yerleştirilirken, mutluluğu görülmeye değerdi.
Turan Mahallesi, Çukurküp sokaktaki gecekondudan bozma evinde tek başına, hayata tutunmaya çalışan 95 yaşındaki Fatma ninenin durumunu haber alan Kaymakam Tanrıseven, hemen sağlık personeli ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü Murat Kahramankaptan’ı görevlendirdi
 

HUZUREVİNDE HUZUR BULACAK
Daha önce, Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven’in talimatıyla, Fatma nineye yaşlı aylığı bağlanıp, yakacak yardımı ve bayramlarda gıda yardımı gibi yardımları yapılmıştı. 
Kaymakam Tanrıseven, Fatma ninenin tek başına hayatını idame ettirmesinin zor olduğunu belirterek, kendisinin Huzurevine yerleştirilmesini istedi. İzmir Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğünden görevliler, Fatma ninenin durumunu incelemek için Tire’ye geldi. 
Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven’in talimatıyla Devlet Hastanede tedavi altına alınan Fatma Döndürmeci, gerekli tedavinin ardından, sağlık raporu işlemleri tamamlanarak Huzurevine sevk edildi.
Fatma Nine’nin sevk işlemlerine Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Murat Karakaptan eşlik etti.
 

TANRISEVEN “DEVLET KİMSESİZLERİN KİMSESİDİR”
Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, Fatma Ninenin işlemleri ile bir süreden bu yana ilgilendiklerini belirterek şunları söyledi: 
“Hastanemizde gerekli tetkik ve tedavinin yapılmasının ardında Fatma ninemiz, Huzurevine yerleştirildi. Devletimiz kimsesizlerin kimsedir. Tire’de kimsenin aç ve açıkta kalmaması en büyük hassasiyetimizdir. Fatma nine artık emin ellerdedir ve Devletimiz kendisine en iyi şekilde bakacak.”
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER