banner277
banner264

Engelli Yürüyüşüne Coşkulu Katılım

Tire’de 10-16 Mayıs Engelliler Haftası etkinlikleri tüm hızıyla devam ederken, bugün farkındalık adına Şehitler Parkı önünden başlayan bir yürüyüş düzenlendi. 

Engelli Yürüyüşüne Coşkulu Katılım

Oldukça geniş bir katılımla gerçekleşen yürüyüşe Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven’in eşi Ceylan Tanrıseven, Ticaret Odası Başkanı Mehmet Delikanlı, Kamu kurum ve kuruluşları, dernekler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Derneklerin büyük destek verdiği yürüyüşe, engellilere yönelik eğitim veren Tire Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi öğrencileri damga vurdu.

ESNAFTAN BÜYÜK DESTEK

Yürüyüş sırasında esnaflar da yol boyunca korteje alkışlarla destek verildi.

Tire Öğretmenevi bahçesinde sona eren yürüyüş sonrası etkinliğe katılan engellilere ve ailelerine ikramlarda bulunuldu. 

TANRISEVEN “ENGELLERİ KALDIRALIM”

Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven’in eşi Gönül Elçileri Tire Temsilcisi Ceylan Tanrıseven, herkesin bir engelli adayı olabileceğini düşünmesi gerektiğini vurgulayarak sözlerini şöyle sürdürdü. 

”Bir engeli olmayan bireyler bile hayatta mutlaka engellerle karşılaşıyor. Bizlerin empati yapıp kendimizi engelli bireylerin yerine koymamız gerekiyor. İşte o zaman ortaya böylesine güzel farkındalık projeleri çıkıyor. Engellilere hayatı zorlaştırmayalım; engellileri sosyal yaşamın içine alalım.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner275