Belediyeden Ramazan denetimi

Tire Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Ruhsatlar Denetim Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan ekipler tarafından ramazan öncesi lokanta ve fırınlara ani denetimler yapıldı.

                                                                                                                               

Fatih ŞAŞMAZ – TİRE İHA

İlçe genelinde faaliyet gösteren tüm fırın ve lokantalarda işyeri ruhsatı ve temizlik denetlemesi yapıldı. Denetimlerde herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmadı. Bazı eksik noktalar ise fırıncı ve lokanta işletmecilerine anlatılarak düzeltilmesi istendi. Denetimlerde olumsuz bir durum ile karşılaşılmamasının vatandaş adına memnun edici bir gelişme olduğunu ifade eden Müdürlük yetkilileri hijyen konusuna hassasiyet gösterdiklerini ve denetimlerin sık sık yapılacağını dile getirdi.

Konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek “Zabıta Müdürlüğü ve Ruhsatlar Denetim Müdürlüğü ekiplerimiz zaten rutin denetimlerini sürdürüyorlar. Ramazan ayı öncesi ilçemizde fırın ve lokantalara ekiplerimiz ekstra bir denetim yaptı. Yapılan denetimlerde olumsuz bir durum ile karşılaşılmadı. Arkadaşlarımız eksik gördükleri noktalarda işletmecilere gerekli uyarıları yaptılar. Vatandaşlarımız gönül rahatlığı içerisinde alışverişlerini yapabilirler. Ekiplerimiz denetimlerine devam edecek. Bu vesile ile şimdiden tüm Tireli hemşerilerimin Ramazan ayını kutluyorum.” dedi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner221