banner277
banner264

Tireli İzciler, Aladağlarda kampa katıldı

Tire Şehzade İzcilik Gençlik ve Spor Kulübü izcileri, Tire Belediyesi’nin katkılarıyla Bolu Aladağlarda düzenlenen kış izci kampına katıldlar.

banner288
Tireli İzciler, Aladağlarda kampa katıldı

Ercan ÇELİK

Türkiye İzcilik Federasyonu tarafından düzenlenen Milli ve Mahalli Kış İzci Kampı, 26 Ocak 2019 tarihinde başladı. Kamp 1 Şubat 2019 tarihine kadar devam edecek. Kampa katılan Tireli izciler, kayak istasyonu, kar mağarası, kardan tesis yapımı, izci düğümleri, karde ateş yakımı gibi birçok izcilik faaliyeti gerçekleştiriyorlar.

Tire izcilerinin Kulüp Önderi Süleyman Türkmen, “Kış izci kampları çocuklarımızın kış ortamlarımda nasıl hareket edeceğini, uygulayarak ve yaşayarak öğrenirler. İzci kampları çocuklarımızın delikanlı olduğu yerlerdir. Kamplarımızda herşeyi izci lideri rehberliğinde çocuklarımız yapar. Sobanın nasıl yakılacağı, karda nasıl yürüneceği, odunların nasıl kesileceği, bulaşıklarının nasıl yıkacağı gibi hayati idameyi yaşayarak öğrenirler. İzci kampları bir tek hayati idame değildir. Vatan ve millet aşkıyla yetiştirilen disiplinize edilen yerlerdir. Her sabah bayrak törenlerimiz olur. Tekmil ile başlar bayrak devir teslim ekibi ile  ayyıldızlı bayrağımızı göndere çekilerek istiklal marşımız okunur ardından vatanımız milletimiz ve ailemiz için iyi dileklerde bulunulur.” Dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276