Tireli Efe, turnuva için İspanya’ya gitti

Tireli Efe Uymur, Mundialito Cup’a katılmak üzere İspanya’ya gitti.

Tireli Efe, turnuva için İspanya’ya gitti

Ercan ÇELİK

2008 doğumlu Efe Uymur, Kirazoğlu İlkokulu öğrencisi. Yaklaşık 3 yıl önce Altınordu bünyesinde futbol eğitimine başlayan minik Efe, Tire’de ve İzmir’de futbol konusunda adeta bir cevher olarak görülüyor ve başarılı performansıyla adından sıkça söz ettiriyor.

Bu yıl Altınordu U10 takımında lisanslı oyuncu olarak sağ açıkta oynayan Tireli Efe, takımıyla birlikte Mundialito Cup’a katılmak üzere İspanya’ya gitti. Efe’yi ailesi yolcu etti.

Tire’deki futbol camiasındaki pek çok isim, Efe Uymur’un önümüzdeki yıllarda çok rahat milli takımda yer alabileceğini düşünüyor.

Altınordu, 10-12 yaş arasında düzenlenen Dünya'nın sayılı turnuvalarından biri olan Mundialito Cup'a katılmak üzere İspanya'ya hareket etti. 6 gün sürecek olan turnuvada maçlar  2×25 dakika üzerinden oynanacak. Turnuva boyunca 14 maça çıkacak olan miniklerimiz, grubunu ilk iki sırada bitirmesi halinde bir üst tura yükselecek.

Tireli Efe’nin de yer aldığı, U10 takımımız grubunda 25 Mart Pazar günü 15:00'da Escola Valls, 26 Mart Pazartesi günü saat 09:00'da Escuela Rfef ve 15:00'da UFC Cambrils ile oynayacak. 27 Mart Salı günü saat 11:00'da Sport Education ile karşılaşacak olan miniklerimiz, grubundaki son maçını 28 Mart Çarşamba günü 09:00'da PSV Eindhoven ile oynayacak. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner256