Tire 1922 Wyscout’da

Futbol Federasyonları, kulüpler ve menajerlik şirketlerine hizmet veren Wyscout Programını Tire 1922 de kullanmaya başladı.

Tire 1922 Wyscout’da

Programın en büyük özelliği, dünya üzerindeki tüm takımlar ve futbolcular hakkında detaylı istatistik ve bilgi içermesi. Wyscout'ta sadece istatistik bilgi yok. Tüm futbolcuların, takımların zayıf ve güçlü yönleri video görüntüleriyle programda yer alıyor.

Dünyanın önde gelen birçok takımın kullandığı sistemde 300 bine yakın oyuncu hakkında bilgiler yer alıyor. Sistem içerisinde 83 ülke, 153 lig,30 binden fazla takım ve 150 bine yakın maç arşivi ile istenen takımların ve oyuncuların maçları ve bilgileri bulunuyor.

Wyscout'un önemli faydalarından biri de kulübü seyahat harcamalarından kurtarması. Menajerlerin önerdiği pek bilinmeyen futbolcular hakkında ciddi bilgi edinebilme ve yanıltılma tehlikesinden uzak durma. Türkiye’de Galatasaray Fenerbahçe Beşiktaş Bursa gibi süper lig takımların aynı zamanda  Mourinho ve Wenger gibi ünlü teknik adamların da kullandığı sistem, geniş oyuncu havuzu sayesinde en çok teknik heyetin işini kolaylaştıracak. Genç oyuncularla dolu kadrosuyla dikkatleri üzerinde çeken Tire 1922’nin bu programa dahil olmasıyla, dileyen takımlar ve yetenek avcısı menejerler de kırmızı beyazlı oyuncuları takip edebilecek.

Wyscout Türkiye Direktörü Tarkan Batgün’ün özel olarak ilgilendiği Tire 1922 takımı bundan sonraki hedeflerinde bu sistemden yararlanacak. Tire 1922’nin sezon açılışına da katılan Batgün Tire 1922’nin Ege Bölgesi’nde yeni bir Akhisar olacağını ifade ederek ‘’Tire 1922 yöneticileri, belediye başkanı ve taraftarıyla bütünleşerek tam bir takım haline gelmiş. Herkes bu takımı dikkatle takip etmeli’’ dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner127

banner221

banner223