Tire 1922'nin yeni sezon rakipleri belli oldu

2016 - 2017 sezonu Spor Toto 3. Lig gruplarının belirlendiği kura çekimi, dün İstanbul Riva’da Türkiye Futbol Federasyonu’na (TFF) ait tesislerde yapıldı.

Tire 1922'nin yeni sezon rakipleri belli oldu

Yapılan kura çekimi sonrasında, temsilcimiz Tire 1922, 2. Grup’ta yer aldı.

2016-2017 Sezonu Spor Toto 2 ve 3. Lig'de gruplar belli oldu. TFF'nin İstanbul Beykoz’da bulunan Riva'da yer alan idari merkezinde dün yapılan kura çekimine TFF Yönetim Kurulu üyesi Ali Düşmez, Genel Sekreter Vekili Özcan Şepik ve Maç Planlama Müdürü Besim Yalçın'ın yanı sıra Spor Toto 2. Lig ile Spor Toto 3. Lig kulüplerinin temsilcileri katıldı.

“ASIL OLAN BARIŞ VE KARDEŞLİK İÇİNDE YAŞAMAK, SPOR BUNA KATKI YAPMALI”
Kura çekimi öncesi kulüplere başarılar dileyen TFF Yönetim Kurulu üyesi Ali Düşmez, “Spor gerçekten çok önemli bir olgu. Hem ülkemizde hem dünyada sanat gibi, kültür gibi, spor da insanlığın ortak paydası. Ben her lig öncesinde, her turnuva öncesinde, her turnuvada şunu belirtiyorum. Çok emek sarf ediyoruz ve başarı istiyoruz. Ama asıl olan barış içinde kardeşlik içinde yaşamak. Spor ailesi derin bir nefes alıp düşünsün. Buna katkı yapamazsak, yaptığımız işin hiçbir kıymeti yok. Bu duygu ve düşünceyle 2016-2017 futbol sezonunun liglerimize hayırlar getirmesini diliyorum.” dedi.

GENEL KANI, “EN KOLAY GRUBA DÜŞTÜK” YÖNÜNDE 
Kura 18’er takımdan oluşan 1, 2 ve 3. grupların son şekli belli oldu. Temsilcimiz Tire 1922, gelecek sezon 2. Grup’ta yer alacak. 1. Grup’ta 19 takım, 2 ve 3. gruplarında ise 18’er takım mücadele edecek. Geçen sezondan 4 takımla; Silivrispor, Düzcespor, Yeşil Bursa, Kırıkhan yine aynı grupta mücadele edeceğiz. Bu takımlardan Kırıkhanspor, önceki sezonda da Tire’nin rakibi olmuştu. Kura çekimi sonrası Tire’de gerek sosyal medya gerekse sokakta Tireli sporseverlerde oluşan genel kanı, en kolay guruba düştüğümüz şeklinde oldu.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner127

banner221