Karambol turnuvasında, şampiyonlar kupalarını aldı

Dünyada sadece ilçemizde oynanan, ilçemize Batı Medeniyetleri'nden kalan kültürel mirasımız karambol, 4 Eylül Kurtuluş Şenlikleri'nde bu yıl dördüncü kez yerini aldı.

Karambol turnuvasında, şampiyonlar kupalarını aldı

 Dünyada sadece ilçemizde oynanan, ilçemize Batı Medeniyetleri'nden kalan kültürel mirasımız karambol, 4 Eylül Kurtuluş Şenlikleri'nde bu yıl dördüncü kez yerini aldı. Tire Belediyesi tarafından düzenlenen dördüncü Karambol Turnuvası finali geçtiğimiz gece Alay Parkı'nda yapıldı.
Tire Belediye Basın


 

Eleme usulü yapılan turnuva yaklaşık bir hafta sürerken, yarışmacılar kıyasıya mücadeleler sonucu finale geldiler. Alay parkında yapılan final maçına Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek, CHP İlçe Başkanı Şenol Sardoğan ve Çevre Müdürü Edip Adanalı katıldı. Oynanan final maçının ardından şampiyonlara kupaları Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek tarafından takdim edildi. Karambol Turnuvası Belediye Başkanlığı Kupası'na Komite Başkanlığı ve hakemlik yapan Heybetullah Kaya; “Geçen yıla göre bu yıl ki karşılaşmalar daha çok katılımcıyla gerçekleşti. Oyuncular birbirinden güzel akıl dolu vuruşlarla rakiplerine zor anlar yaşattı. Karambol Oyunu, tamamiyle bir konsantrasyon ve zeka oyunudur. Güzel bir karşılaşma oldu. Bu organizasyonun hazırlanmasında emeği geçen Başta Belediye Başkanımız Tayfur Çiçek olmak üzere tüm belediye çalışanlarına teşekkür ediyorum” dedi. Kupa töreninin ardından karambol alanına gelen Başkan Çiçek karambol oynadı, Başkan Çiçek'in karambol oyunundaki başarısı izleyenlere keyifli anlar yaşattı.
Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2013, 04:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER