banner277
banner264

Altay Dostluğa Pas Ver Futbol Turnuvası Sona Erdi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Tuana Halı Saha Tesisleri’nde düzenlenen ilkokullar arası Altay Dostluğa Pas Ver Turnuvası sona erdi.

Altay Dostluğa Pas Ver Futbol Turnuvası Sona Erdi

Bir hafta süren turnuvada birinci ve ikinci sınıf öğrencileri Minik Yıldız kategorisinde, üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencileri ise Çocuk Yıldız kategorisinde katılım gösterdi. Tire merkezdeki neredeyse tüm okulların katılım gösterdiği turnuvaya, Eskioba İlkokulu dahil olmak üzere on beş takım, sekiz gün boyunca şampiyonluk için kıyasıya mücadele ettiler. Turnuva boyunca sportmenlik çerçevesinde mücadele veren tüm öğrenciler Dostluğa Pas Ver madalyası alarak turnuvayı tamamladılar. 

ORHAN PIRILSU ‘’ÇOK MEMNUNUZ’’

                Altay Tire Futbol Okulu U10/11 Sorumlusu Orhan Pırılsu, yüksek oranda katılımın memnuniyet verici olduğunu kaydederken turnuvanın isminin özellikle seçildiğini, amaçlarının galibiyet ve mağlubiyet şartlarında, kazanma ve kaybetme olgusuyla sağlıklı bir mücadele verebilen, ekip ruhunu özümsemiş, rakibe saygı ön koşuluyla, futbolu seven ve oynamaktan keyif alan, kötü alışkanlıklar edinmekten uzak pırıl pırıl bir nesil yetişmesine yardımcı olmak olduğunu vurguladı. Eğlencenin yanı sıra bir çok yetenekli öğrencinin tespit edilerek Altay Ailesi’ne davet edildiğini, daha 10 aylık sürecin sonucunda, bir sonraki sezon için futbol branşında tescillenecek kulüpleri adına müsabakalara katılacakları bilgisini paylaşan Orhan Pırılsu, yapılan her etkinliğin çocuklarımız için olduğunu söyledi. 

MİNİK YILDIZLARDA DÖRTEYLÜL İLKOKULU ŞAMPİYON

              Gruplardan ikinci olarak çıkan Dörteylül İlkokulu, grup maçlarında farklı kaybettiği Melahat Aksoy İlkokulu’nu, kıyasıya mücadele ile geçen final maçında penaltılarda yenerek kupaya uzandı. Okul futbol takımı sorumlusu Rehber Öğretmen Gökhan Karmış, İlkokul düzeyinde sportif faaliyetlerinin sayılarının artırılması gerektiğini, bu tip etkinliklerin çocukların ruhsal, duygusal ve sosyal yönlerine büyük fayda sağladığını söyledi.

ÇOCUK YILDIZLARDA  RASİH KİRAZOĞLU İLKOKULU ŞAMPİYON

               Grubunu lider olarak tamamlayan ve kalesini neredeyse gole kapatan Rasih Kirazoğlu İlkokulu, tüm rakiplerini geride bırakarak kupaya uzandı. Kurtuluş İlkokulu ile nefes kesen bir final oynadıklarını kaydeden Okul futbol takımı sorumlusu Sinan Kafalı şampiyon olan öğrencilerini kutlarken, turnuvada emeği olan tüm öğretmenlere ve ev sahipliği yapan Büyük Altay Ailesi’ne teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2019, 19:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274