Türkmenlere yardım topluyorlar

Tire Ülkü Ocakları tarafından Suriye ve Irak’ta savaş şartlarında yaşayan ayrıca Türkiye’ye sığınmış olan Türkmenler için gıda, tekstil ve temizlik ürünlerinin kabul edildiği bir yardım kampanyası başlatıldı.

Türkmenlere yardım topluyorlar


Tire Ülkü Ocakları tarafından, Ülkü Ocakları Genel Merkezinden gelen istek üzerine başlatılan Türkmenlere yardım kampanyası başlatıldı. Dört gün sürecek olan kampanya kapsamında eşya yardımları kabul edilecek. Cumhuriyet Meydanı Öğretmenevi önünde stant kuran Ülkü Ocakları üyesi gençler, Tireli vatandaşların getirmiş oldukları gıda, tekstil ve temizlik ürünü eşyaları toplamakta.
Önemli bir çalışma başlattıklarını belirten Ülkü Ocakları Başkanı Hızır Şenol, kampanyaya destek veren tüm Tirelilere teşekkür etti. Kuru bakliyat, un, yağ, su, konserve çeşitleri, salça bebek maması gibi uzun süre bozulmadan durabilecek gıda malzemeleri ile bebek ve hasta bezi gibi kişisel temizlik ürünleri ve sünger yatak, battaniye gibi uyku eşyaları ile ayakkabı topladıklarını söyleyen Şenol, “Bugün Suriye ve Irak’ta yaşanan dramda çok büyük zararlar gören ve yaşam mücadelesi veren Türkmen kardeşlerimize yardım eli uzatmak bizim boynumuzun borcu. Onların yalnız olmadıklarını gösterme zamanıdır. Bizler bu drama seyirci kalamayız. Türkmen kardeşlerimizin yanındayız.” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner127

banner221

banner223