Tire CHP’de neler oluyor? Ramazan Tekin görevden alındı mı?

Tire CHP’de neler oluyor? CHP Tire İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Tekin, görevden alındı mı? Ramazan Tekin, yaptığı açıklamayla yaşananları detaylı şekilde anlattı.

Tire CHP’de neler oluyor? Ramazan Tekin görevden alındı mı?

Ercan ÇELİK

Bir süredir kulislerde konuşulanlara göre CHP Tire İlçe Başkanı Hakan Şenoyar ile yönetim kurulu üyesi Ramazan Tekin arasında bir gerginlik var ve görevden düşürüldü. Ramazan Tekin bugün yaptığı şok basın açıklamasıyla, yaşananları detaylı şekilde anlattı.

İşte Tekin’in açıklaması; “Görevden düşürüldüğüm konusunda İlçe Başkanı veya İlçe Sekreteri tarafından yönetmeliğimizin 9. Maddesine göre yapılması gereken tebligat bana şu ana kadar ulaşmamıştır.Ancak tüm İlçede ben ve 2 yada 3 arkadaşımızın’da görevden düşürüldüğü konuşuluyor.CHP tüzük ve yönetmeliği açıktır.Tüzüğümüzün 18.maddesinin 4 bendinde toplantıların en az iki haftada bir önceden belirlenmiş gün ve saate çağrısız yapılacağı yazmaktadır.Ancak 31 aydır Sayın Hakan ŞENOYAR başkanlığında CHP Tire İlçe yöneticisiyim.Bu süre zarfında hiçbir olağan toplantımızı çağrısız olarak yapmadık.Hiç bir toplantımızı önceden belirlenmiş gün ve tarihte yapmadık.Tüm toplantılarımızı Whatsap grubumuzdan,telefonla yada sms’le çağrılı olarak gerçekleştirdik.26 Haziran tarihinde İlçe Başkanının bizzat kendisi tarafından Whatsap grubundan çıkartıldım.Bunu biliyorum.Bu tarihten sonra yapılan ilk toplantıda öğrendiğim kadarı ile sonraki toplantılar için gün ve saat belirtilerek Salı günleri saat 13.00 olarak cağrısız yapılacağı kararı alınmış. Bu doğal bir yöntemdir.Ancak bu kararı o gün toplantıya katılmayan kurul üyeleri varsa bildirme zorumluluğu da İlçe Başkanı ve İlçe Sekreterinin görevidir.Eğer bildirim yapılmamışsa burada bir art niyet söz konusudur.Buna istinaden görevden düşürülmüşsem burada bir usulsüzlük vardır.Görevi kötüye kullanmak vardır.Görevi ihmal vardır.Güvensizlik vardır.Güvensizliğin olduğu bir yerde birlik ve beraberlikten bahsetmek mümkün değildir.

Ailemle çıktığım tatil dönüşü öğrendiğim bu konu üzerine 17 Temmuzda ilçe sekreterini telefonla aradım neden whatsap grubundan çıkarıldığımı ve bu düşürülme olayının ne olduğunu sorduğumda konuyu bilmediğini görüşüp öğrenerek bilgi vereceğini söyledi ama dönüş yapan olmadığı gibi,dün gün içerisinde yine İlçe sekreterine konuyu whatsap üzerinden bildirdim ve işlem yapılmışsa düşürülme yazısının tarafıma ne zaman gönderildiği yada gönderileceğini sordum.Bir yakının sağlık sorunları için A.Tıpta olduğunu gün içerisinde döneceğini söylemesine rağmen şu ana kadar net bir cevap alamadım.

Bu konuyla ilgili olarak İlçe başkanını aramadım aramayıda düşünmüyorum.İki dönemdir listesine yazdığı yöneticisini kendisine muhalif gruplarla görüştüğü gerekçesi ile hedef alıyor ve bu nedenle toplantı günlerini bildirmiyorsa seçilmiş ilçe yöneticilerini yok sayan bir anlayışta bulunan,demokrasiyi yok sayan,kazanılmış hakları kişisel ihtirasları uğruna harcamaya kalkan İlçe Başkanını aramak kişiliğimle bağdaşmayacaktır.

Kaldıki Salı günleri Tire’de Ülke çapında meşhur bir pazar kurulur.Bir esnaf olarak Salı günü gündüz toplantılarına katılamadığımı öteden beridir İlçe Başkanı bilir.Toplantının Salı günlerine konulması art niyetin en belirgin göstergesidir.Tirede olup bitenler hakkında değerlendirme/görüş yazısı kaleme aldım ve bu gün öğleden sonra yada en geç yarın İl yönetimimizle paylaşacağım.İtiraz dilekçemide hazırladım ancak İlçe Başkanı tarafından yönetmeliğe göre yapılması gereken tebligat elime ulaşmadığı için bekletiyorum.Yazı ulaşır ulaşmaz üst kurula itiraz dilekçemide vereceğim.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner256