banner277
banner264

Selman İçelli, basınla buluştu

AK Parti Tire Belediye Başkan Adayı Selman İçelli 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle öğle yemeğinde basın mensuplarını ağırladı.

Selman İçelli, basınla buluştu

Sıcak samimi bir ortamda gerçekleşen öğle yemeğinde İçelli, önemli açıklamalar da bulundu.
Selman İçelli, "Hep birlikte uzun yıllar Çalışan Gazeteciler Gününü kutlamayı ve güzel hizmetler yapmayı nasip etsin. Tire’nin kaybettiği yılları hızlı bir şekilde telafi etmek için çalışmayı Allah bize nasip etsin.  Tire için yapacak çok güzel işlerimiz var, harika projelerimiz  var. Tire’nin eksikliklerini  çok iyi biliyorum. Bir dönem Belediye Meclis üyesi olmam, bir dönem abimin Belediye Başkanı olması, önemli bir deneyim. Belediyecilikle ilgili dersime çok iyi çalıştım.


Tire Belediyesini kaybetme nedenlerimizi biliyoruz, nasıl kazanmamız gerektiğini de biliyoruz. 
Tire Belediyesini kaybetme nedenlerimizi biliyoruz, nasıl kazanmamız gerektiğini de biliyoruz. Sürekli olarak halkın içinde olacağım. Ankara ekibim ayrı İzmir ekibim ayrı olacak proje ekibimiz ayrı olacak. Onlar sahada çalışma yaparken ben de devamlı  muhtarlarımızla, basınımızla, halkımızla onlarla iç içe olacağım. Çok güzel projeleri hep beraber yapacağız. Benim de atladığım yerler olacaktır. Muhtarlarımız, basınımız ve halkımızın tenkitlerini, eleştirilerini en iyi şekilde hızlı bir şekilde yanıtlayıp Tire’ye birlikte hizmetkar olacağız. 
 

Tire’de yapılacak o kadar çok iş var ki esnaf bir kere ekonomik olarak rahatlamalı 
Benim örneğim Tayyip Erdoğan.  Tire'ye hizmet için yapılabilecek birçok şey var. Benim küçüklüğümde Tire 32 bin 300, Ödemiş 33 bin , Torbalı 35 bin civarındaydı. Şuan bakıyoruz Ödemiş, Torbalı şaha kalktı, biz hala yerimizde sayıyoruz. Bugün ekonomik kriz falan konuşuluyor ama Şirince’ye gidin bakın Torbalı’ya gidin bakın ekonomik kriz var mı? Şirince’ye sürekli tur otobüsleri geliyor ve bu sayede esnaf gürül gürül iş yapıyor. Şirince Tire’nin 4’te 1’i kadar bir yer küçücük ama iş yapıyor. Tire’de yapılacak o kadar çok iş var ki esnaf bir kere ekonomik olarak rahatlamalı yani halk rahatlamalı.
 

Millet Bahçesi projem var
Millet Bahçesi projem var.  Belediye Başkanımız sağ olsun güzel bir stat yaptı. 4 Eylül Stadyumu’nun olduğu yer şuan boşta.  Orayı millet bahçesi yapmak istiyoruz. Zemin olarak kot ne kadar kurtarır ise altına otopark üstünü de Atatürk Parkı ile birleştirip güzel bir şekilde Millet Bahçesi yapmak en büyük hayallerimden birisi. Şehrin merkezi göbeği olarak çok iyi bir noktada. İstasyon Caddesi, Kurtuluş okulu önü oluşan trafiği rahatlatmak amacıyla çok iyi bir proje.
 

Belevi  yolu ivedilikle bitirilecek
Belevi yolunu bir kere hızlı bir şekilde bitireceğiz 1 ya da 2 sene içerisinde o yol bitecek. Başka bir alternatifi yok. Belevi yolu projesi geçmiş ilçe başkanımızın döneminde başladı ama asfaltlama çalışmaları benim ilçe başkanlığım dönemimde oldu. Hızlı bir şekilde de Belevi-Küçükkale arasında asfaltlama çalışması yapıldı. Yine hızlı bir şekilde biz onu bitireceğiz en büyük hedeflerimden en büyük hayallerimden birisi de bu. Tire’nin artık kaybedecek bir 5 yılı daha yok.  Hızlı bir şekilde projelerimizi hep birlikte gerçekleştireceğiz.
Kamulaştırma çalışmaları da son hız devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Hamza Bey’de bahsetti. Geçmiş dönemdeki firma ile sorunlar oldu. İhale konusunda anlaşmazlık çıktı ve eski firma mahkemeye verdi. Yani biraz şanssızlık ve problemler oldu. Yolun altyapı çalışmaları devam ediyor. Maden ocağının olduğu bölgeye kadar neredeyse altyapılar hazır duruma getirildi. Yolun geri kalan kısmında sadece asfaltlama çalışmaları kalacak. Yol  7+7+7 km olarak bölünüyor. Küçükkale’ye kadar olan 7 kilometrelik kısım tamamlandı.
 

Biz Belediyeye geldiğimizde kimsenin ekmeğiyle oynamayacağız
 Tire Belediyesindeki çalışanların maaş artışı ile ilgili duyarlı davranışları için Ben öncelikle meclis grubumuza, tüm meclis üyesi arkadaşlarıma ve başvekilimiz Mustafa Maltepe’ye bu konuda teşekkür etmek istiyorum. Olması gereken oldu. Çalışan herkesin hakkını almasını istiyoruz. Biz Belediyeye geldiğimizde şunu söyleyeyim kimsenin ekmeğiyle oynamayacağız herkes hak ettiği neyse onu alacak. Bu konuda da elimizden gelenin en iyisini yapacağız işi ehline vereceğiz." dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276