banner277
banner264

Seçim yenilendi, oyunu ikiye katladı

Tire'ye bağlı Kızılcahavlu Köyü'nde itiraz üzerine seçim yenilendi. Mevcut muhtar oyunu ikiye katladı. 

Seçim yenilendi, oyunu ikiye katladı

Ercan ÇELİK

31 Mart yerel seçimlerinde 170 oy ile Kızılcahavlu Köyü’nde Muhtarlık seçimlerini kazanan Şakir Pala, seçimlerin ardından mazbatasını alarak göreve başlamıştı. Aradan geçen 6 ayın sonunda iddiaya göre Kızılcahavlu Köyü’nün muhtarlık seçimlerine itiraz edilmişti. Yapılan itirazda Şakir Pala’nın seçimlerden önce ‘6 ay ikamet etme’ engeline takıldığı öne sürülmüş, Pala, itirazın ardından görevi bırakmıştı ve yerine geçici olarak listesindeki birinci aza olan Mehmet Utgan, getirilmişti. 

Kızılcahavlu Köyü'nde seçim bugün yenilendi. Seçimde muhtarlık için 2 aday yarıştı. Mevcut muhtar Şakir Pala ve Mehmet Şenyüz aday oldular. Seçimde Mehmet Şenyüz, 110 oy alırken, Şakir Pala 300 oy alarak tekrar muhtar seçildi. 

"MAHALLE HALKIM CEVABI VERDİ"
31 Mart seçimlerinde aldığı oyu yenilenen seçimle ikiye katlayan muhtar Şakir Pala, HaberTire'ye yaptığı açıklamada, "Mahallemizde huzur içinde bir seçim geçirildi. Hak ve adalet yerini buldu. Mahalle halkım son sözü sandıkta söyledi. Hepsine teşekkür ediyorum." dedi. 
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Osman ÖZCAN
Osman ÖZCAN - 2 ay Önce

Şakır PALA yeniden muhtar seçilmeniz nedeniyle sizi kutluyor,ekibiniz ile birlikte köyümüze yapacağınız hizmette başarılar diliyorum.

SIRADAKİ HABER

banner276