banner277
banner264

Özen: “Bugün canımız iki kez yandı”

CHP Tire Belediye Başkan Aday Adayı Yücel Özen Atatürk’ü ebediyete uğurladığımız 10 Kasım’da canını yakan iki detaya dikkat çekti.

Özen: “Bugün canımız iki kez yandı”

“Bu gün bağımsızlığımızın lideri, ülkemizin kurucusu ve kurtarıcısı olan ezeli önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü sonsuzluğa uğurlamamızın 80. Yılında, onu ne kadar özlediğimizi  ve devrimlerine ne kadar çok ihtiyacımız olduğunu bir kez daha anladık” diyen CHP Tire Belediye Başkan Aday Adayı Yücel Özen, “Ancak bu gün onun gözlerine baktığımızda onun bize emanet ettiği laik, demokratik, hukuk devletini koruyamadığımız için canımız iki kez yandı” şeklinde konuştu.

24 Haziran seçimleri ile birlikte laik, demokratik, hukuk devletinin kaybedildiğini vurgulayan Yücel Özen, “Bu 10 kasımda içimize büyük önderimizi ebediyete uğurlamanın acısına ek olarak 24 haziran seçimlerinde koruyamadığımız laik, demokratik, hukuk devletinin utancı eklendi ve içimiz bir kere daha yandı” diyerek, “Ne yazık ki, 24 Haziran seçimleri onun en büyük eserim dediği cumhuriyetin en temel ilkeleri olan laik, demokratik, hukuk devleti anlayışını koruyamadık. Ülkemizde tek adam ve parti devleti kuruldu” dedi.

Bu gün Atatürk’ün manevi huzurunda bir kez daha söz vererek ant içtiklerini sözlerine ekleyen Özen, “Bu gün bir kez ant içiyoruz ki, yeniden laik, demokratik, hukuk devletini ve Atatürk’ün parlementer cumhuriyetini kuruncaya dek mücadelemiz devam edecektir. Tek adam iktidarını tarihin sayfalarına gömünceye kadar onun izinde azimle yürüyeceğiz. Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün anıları, mücadelesi ve devrimleri önünde bir kez daha ant içiyor, saygı, minnet ve özlemle eğiliyoruz.” Dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276